Do pożarów nie wyjeżdża. Nietypowy wóz strażacki ma inną funkcję! Jaką?

2021-05-04 5:24 ŁG
Nietypowy wóz strażacki
Autor: OSP Łęg Tarmowski Eko - auto zostało nazwane "cudzikiem"

W Łęgu Tarnowskim stanęło eko – auto. Nietypowa konstrukcja przypominająca wóz strażacki to nic innego jak pojemnik na aluminiowe puszki, które trafią na recykling. Poznajcie szczegóły tego, jak można pomóc!

Eko-samochód nazwany „cudzikiem” zaparkował przed remizą OSP w Łęgu Tarnowskim. Pomoże w zbiórce pieniędzy na chore dzieci. W jaki sposób?

- Mieszkańcy będą mogli do niego wrzucać aluminiowe puszki. Pieniądze z ich sprzedaży zasilą konta fundacji, które opiekują się dziećmi w potrzebie. Wóz pojawił się w majówkę i od razu podbił serca mieszkańców. W ciągu kilkunastu godzin zaczął zapełniać się puszkami – mówi Dorota Szpilska, pomysłodawczyni.

Przed wrzuceniem trzeba się postarać, aby puszka była maksymalnie zmiażdżona, tak aby w pojeździe zmieściło się jak najwięcej.

- Zapraszamy do włączania się w społeczne pomaganie, bo jest nas już coraz więcej, a to w grupie jest siła. Cokolwiek robimy społecznie i charytatywnie robimy to z potrzeby, z chęci bezinteresownej pomocy. Nie dla poklasku. Ot, po prostu! Nadmiar energii pożytkujemy między innymi w takich akcjach – dodaje Dorota Szpilska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl