Dla mamy, taty, babci. Darmowe szkolenie on-line „Na rodzicielskim szlaku” [AUDIO]

2021-05-13 14:37
Rodzice
Autor: Pexels/Pixabay/cc0 Alegoria w Tarnowie proponuje darmowe szkolenie dla rodziców

Wbrew tytułowi, to propozycja dla wszystkich, którzy opiekują się dziećmi i chcieliby poprawić relacje. Fundacja Alegoria w Tarnowie organizuje kolejne darmowe warsztaty on-line. Bez wychodzenia z domu będzie można posłuchać specjalistki, zadać pytania i podzielić się własnymi doświadczeniami. Uczestnicy dostaną podpowiedzi i propozycje gotowych rozwiązań, które sprawią, że bycie rodzicem/opiekunem stanie się łatwiejsze. Wystarczy zarezerwować czas na sobotnie popołudnie.

Jeżeli nie masz, to nie możesz dać. Ta zasada obowiązuje także w sferze emocji. Tymczasem rodzice często zdają się o tym zapominać. Zabiegani pomiędzy pracą i domem, z głową zajętą załatwianiem różnych spraw, często swoje potrzeby emocjonalne stawiają na ostatnim miejscu. Zajmując się zabezpieczaniem potrzeb dzieci, o swoich zdają się nie pamiętać. Tymczasem to najprostsza droga do tego, by w pewnym momencie poczuć zmęczenie a nawet wypalenie rodzicielstwem. Cierpi na tym nie tylko kondycja emocjonalna rodzica, ale również relacje – z partnerem dziećmi, znajomymi czy współpracownikami. Stąd pomysł warsztatów, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak ładować rodzicielskie akumulatory, nie dopuszczając do takiej sytuacji.

POSŁUCHAJ: Na spotkanie on-line "Na rodzicielskim szlaku" zaprasza Marta Łazarczyk, Ośrodek Alegoria w Tarnowie

- Spotkanie poprowadzi Iwona Wróbel-Przebięda. Damy Państwu taki czas na informacje, ale i doświadczenia Iwony jako psycholożki, inicjatorki stowarzyszenia Mamy Tarnów, pracującej z rodzicami. Wszystko w kontekście, co robić, żeby się nie wyczerpać na rodzicielskim szlaku. Żeby te relacje w rodzinie budować, ale mieć też świadomość dbania o siebie. Czerpania, ładowania tych własnych baterii, żeby potem z tych baterii ktoś inny mógł korzystać, na przykład nasze dzieci, albo znajomi, rodzina, osoby z którymi jesteśmy i które są dla nas ważne. Pandemiczny czas nadwyrężył bardzo te zasoby energetyczne, emocjonalne, też fizyczne nas wszystkich, a rodziców bardzo mocno. Idziemy więc taką ścieżką wsparcia rodziców, żeby oni to wsparcie mogli posłać dalej – mówi Marta Łazarczyk, wiceprezes Fundacji Alegoria w Tarnowie.

Gastronomia przygotowuje się do otwarcia ogródków

Zaproszona prelegentka Iwona Wróbel- Przebięda podpowie jak nie dać się wyczerpaniu emocjonalnemu. Jak domowymi, dostępnymi dla każdego metodami, próbować naprawić sytuację. Jeżeli sytuacja jest wyjątkowo trudna i obciążająca emocjonalnie może być konieczna konsultacja ze specjalistą, ale w wielu przypadkach problemom można zaradzić wprowadzając w życie nawet niewielkie zmiany, które w efekcie przełożą się na korzyść dla rodzica, a dalej dla dzieci.

Oprócz słuchania wykładu, uczestnicy szkolenia on-line będą mieli możliwość zadawania pytań i jeszcze w trakcie spotkania zaproszona specjalistka udzieli na nie odpowiedzi. Wydarzenie jest całkowicie darmowe i otwarte. Jednak dla osób, które wcześniej zadeklarują swój udział, przygotowano pakiet podstawowych materiałów z praktycznymi poradami. Zapisy przyjmowane są TUTAJ

Spotkanie pod hasłem „Na rodzicielskim szlaku” odbędzie się w sobotę (15 maja). O godzinie 16:00 będzie można w nim uczestniczyć na żywo za pośrednictwem profilu FB Fundacji Alegoria w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl