Dąbrowa Tarnowska: GROŹNE substancje w jednym z mieszkań. Mogły służyć do budowy BOMBY

2021-10-15 12:30

Policyjni pirotechnicy i pracownicy laboratorium kryminalnego interweniowali w jednym z mieszkań w Dąbrowie Tarnowskiej. Zostali zaalarmowani, że 52-letni mężczyzna gromadzi tam niebezpieczne substancje. Interweniowali w środę, 13 października. Na miejscy zabezpieczyli materiał wybuchowy i substancje chemiczne, które mogłyby służyć do stworzenia bomby.

Gromadził materiały wybuchowe. Co chciał z nimi zrobić?

Policja w drzwiach 52-latka z Dąbrowy Tarnowskiej pojawiła się w środę, 13 października. Mundurowi zostali zaalarmowani że mężczyzna gromadzi tam niebezpieczne substancje. Na miejsce wysłano pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie. Po wejściu do mieszkania okazało się że mieszkaniec tego bloku zgromadził tam pokaźny arsenał substancji, które można było wykorzystać do skonstruowania bomby.

- Policjanci zabezpieczyli słoiki, plastikowe butelki wypełnione różnymi substancjami, które zostaną poddane laboratoryjnemu badaniu. Wśród znalezionych substancji zidentyfikowali m.in. materiał wybuchowy oraz substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej z dąbrowskiej jednostki i z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili oględziny mieszkania. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców. 52-latek został zatrzymany - czytamy w komunikacie Małopolskiej Policji.

W czwartek, (14.10.) mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący wyrabiania, gromadzenia i posiadania niebezpiecznych substancji, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia. Grozi mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna nie trafił jednak do aresztu. Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa spotyka się bardzo rzadko. Napiszesz je bez błędu?

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię:
Potrącenie rowerzysty w Lubinie. Moment wypadku zarejestrowała kamera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE