Czy „Jaskółcze Gniazdo” zostanie wyremontowane? Prezydent Tarnowa przypomina o deklaracji ministra sportu

2022-09-26 15:01
Tak wygląda stadion żużlowy w Tarnowie. Remont jest konieczny!
Autor: Łukasz Grygiel Obiekt znajdujący się w Mościcach lata świetności ma już za sobą

Roman Ciepiela przypomniał na swoim oficjalnym Facebooku, że mija czwarta rocznica deklaracji ministra sportu, dotycząca modernizacji Stadionu Miejskiego w Tarnowie-Mościcach. Prezydent ma nadzieję, że piątkowa wizyta posła Wiesław Krajewskiego na stadionie tarnowskich „Jaskółek” jest zapowiedzią rozpoczęcia się długo wyczekiwanej inwestycji.

Czy dojdzie do długo wyczekiwanego remontu Stadionu Miejskiego w Mościcach?

Miejska koncepcja przebudowy „Jaskółczego Gniazda” pojawiła się jeszcze w 2016 roku. Wówczas nie doszła ona do realizacji ze względu na możliwości finansowe miasta. We wrześniu 2020 roku przedstawiono nowy projekt modernizacji stadionu piłkarsko-żużlowego, który przygotowała pracownia architektoniczna APA Arches. Niestety, pomimo poparcia posłów ziemi tarnowskiej, miastu nie udało się zdobyć niezbędnego dofinansowania w wysokości 120 milionów złotych. Nie powiodła się również, podjęta w ubiegłym roku przez magistrat, próba pozyskania środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, programu mającego na celu wsparcie inwestycji w miastach, gminach i powiatach. Jednakże prezydent Tarnowa ma nadzieję, że w najbliższym czasie sytuacja się odmieni.

– Mija właśnie 4 rocznica ważnej deklaracji ministra sportu Witolda Bańki wygłoszonej na stadionie w Mościcach. Miasto od tego czasu złożyło 3-krotnie wniosek do ministerstwa o wsparcie modernizacji. Dotychczas bez pozytywnej odpowiedzi. Bardzo ważną deklarację pomocy także złożył obecny minister sportu p. Kamil Bortniczuk w obecności marszałka Witolda Kozłowskiego. Obecna wizyta posła W. Krajewskiego na stadionie sugeruje, że rządowe decyzje nastąpią niebawem. Przypomnę: modernizacja stadionu to koszt ponad 80 mln zł (ceny 2021r.). Kraków otrzymał duże wsparcie rządowe na modernizacje stadionu (Wisła) – czas na Tarnów! – czytamy we wpisie Romana Ciepieli.

Prezydent Tarnowa w komentarzu do wpisu na Facebooku poinformował, że rozmawiał już w tej sprawie z posłem Wiesławem Krajewskim. Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla przyszłości Stadionu Miejskiego będzie rządowe dofinansowanie na poziomie 95 proc. kosztów budowy stadionu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Jak dobrze znasz pleonazmy? Masło maślane w języku polskim

Pytanie 1 z 12
Wskaż pleonazm:
Dostał mandat, chociaż miał pierwszeństwo. "Uratowała mnie kamerka"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE