Cztery KONTYNENTY na tarnowskim rynku. STARTUJĄ Konfrontacje Plakatu Studenckiego [GALERIA]

2022-05-26 16:30

To już 3. edycja konkursu ogłoszonego przez Akademię Nauk Stosowanych. Tym razem organizatorzy postawili na międzynarodowy charakter. W Konfrontacji Plakatu Studenckiego biorą udział prace nadesłane z niemal całego świata.

Studenci kolejny raz zaprezentują stworzone przez siebie plakaty w ramach konkursu organizowanego przez tarnowską uczelnię. Jednak w tym roku znacznie zwiększono jego zasięg. Na wystawie pojawią się bowiem prace stworzone przez młodzież z czterech kontynentów. Spośród 900 zgłoszeń nadesłanych z Azji, Europy i obu Ameryk wyłoniono 250 plakatów, które wezmą udział w rywalizacji. Na Konfrontacji Plakatu Studenckiego zaprezentują się dzieła nie tylko w tradycyjnym, papierowym wydaniu. Podziwiać będzie można również plakaty animowane.

– Jest to przegląd aktualnych tendencji. Jego celem jest analiza trendów, które pojawiają się w świecie plakatu. Dobry plakat przede wszystkim potrafi nas zatrzymać. Jest to pewnego rodzaju pojedynek na solo. To gra, którą warto podjąć. Przyjemnie podziwia się jego warstwę wizualną, ale jeszcze lepiej, jeżeli wchodzimy trochę głębiej i zaczynamy poszukiwać drugiego dna – dr Katarzyna Górowska z Wydziału Sztuki Akademii Nauk Stosowanych.

Swoje prace zgłosiło ponad 60 pracowni, z których niemal połowa znajduje się za granicą. Są to projekty o różnych tematach i formach. Na wystawie znajdą się plakaty dotyczące spraw społecznych, politycznych, kulturalnych oraz ekologicznych. Część przybrała postać typografii, a inne mają charakter reklamy. Są wśród nich również realizacje czysto autorskie. Plakaty można obejrzeć nie tylko na płycie rynku. Z okazji konkursu zaplanowano wernisaż w Tarnowskim Centrum Kultury, który odbędzie się 27 maja o godzinie 18.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Nie mają nawet miliona mieszkańców. Ile wiesz o tych państwach?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co jest stolicą Czarnogóry?
Weź Nie Pytaj zaprasza na Najlepszy Koncert Świata w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE