Czego nie wiemy o Patryku Vedze? Rafał Zawierucha w ogniu pytań

2022-09-26 13:13
Patryk Vega
Autor: TRICOLORS/East News

W najbliższy piątek, 30 września, na kinowych ekranach zadebiutuje „Niewidzialna wojna”, filmowa autobiografia Patryka Vegi, najbardziej kontrowersyjnego, jak sam o sobie mówi, polskiego reżysera. Niewątpliwie o produkcji będzie głośno, w końcu dowiemy się z niej całej prawdy o nim. Jednakże artystyczna spowiedź filmowca już trwa w najlepsze. Niedawno nagrał on krótki obrazek, w którym razem z Rafałem Zawieruchą dzielą się ciekawostkami z jego życia.

Patryk Vega – Księga Rekordów Guinnessa, tatuaże i pomysły z „Matriksa”

Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”), filmowy Patryk Vega, pyta samego siebie: „Za co Patryk Vega został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa?”. Okazuje się jednak, że nie doczytał scenariusza, ale wtedy z pomocą przychodzi sam kontrowersyjny reżyser. Na kanale YouTube twórcy „Pitbulla” znajduje się bowiem archiwalne nagranie, będące fragmentem odcinka programu dla młodzieży „5-10-15” z lat 90., którego bohaterem jest nastoletni Patryk Vega. Można się z niego dowiedzieć, że trafił na karty polskiej Księgi Rekordów Guinnessa jako najmłodszy twórca telewizyjnych czołówek komputerowych.

Rafał Zawierucha, sprawdzający swoją wiedzę o postaci, w którą wciela się w „Niewidzialnej wojnie”, zastanawia się też w jakich okolicznościach Patryk Vega po raz pierwszy zobaczył ludzkie zwłoki, w jakim wieku po raz pierwszy spróbował alkoholu, kiedy ostatni raz brał narkotyki, czy na co wydał pierwsze zarobione pieniądze. Nierzadko podpowiada mu reżyser własnej autobiografii. „Ile Patryk Vega ma tatuaży?” – zadaje sobie pytanie Rafał Zawierucha. „Nie jest w stanie zliczyć, bo mam też na pośladkach i w innych miejscach, więc ma prawo nie wiedzieć” – odpowiada filmowiec.

Reżyser „Niewidzialnej wojny” zdradza również, że na pewne nowatorskie rozwiązania realizatorskie wpadł znacznie wcześniej od innych. „Zastanawiałem się, co by było gdybyśmy ustawili kilkadziesiąt kamer dookoła postaci i sfotografowali to ujęcie. Jak zobaczyłem to w «Matriksie», to miałem przeczucie, że mi zarąbali pomysł” – wyznaje Patryk Vega.

Patryk Vega – filmografia

Patryk Vega rozpoczął swoją karierę filmową „Pitbullem” z 2005 roku, za który otrzymał nagrodą specjalną Jury za „odważną i uczciwą reżyserię filmu podejmującego brutalne i bardzo istotne społecznie tematy” na XV Festiwalu Courmayeur Noir in we Włoszech, a także nagrodę za reżyserię na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Od tamtego czasy wypracował sobie niepowtarzalny przaśno-tabloidowy styl, w którym nierzadko pobrzmiewają echa biblijnych przypowieści. Do jego najważniejszych filmów należą: „Służby specjalne” (2014), „Pitbull. Nowe porządki” (2016), „Botoks” (2017), „Kobiet mafii” (2018), czy „Pętla” (2020).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Najwięksi uwodziciele polskich seriali! Który z nich złamał ci serce?

Pytanie 1 z 11
Przystojny, bogaty i podły. Uwiódł byłą prostytutkę i traktował ją jak swoją niewolnicę. To oczywiście...
Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński wierzy w Platformę Obywatelską. "Jest o połowę lepiej"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE