Szkoła podstawowa

i

Autor: Jadwiga Kozioł

Coraz więcej klas w tarnowskich szkołach na zdalnym nauczaniu

2021-11-23 13:07

Chorują zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W tym tygodniu w 12 szkołach uczniowie mają lekcje online. Zdarza się, że nawet kilkanaście klas ma w jednej szkole lekcje z domu. Rekordy pobił Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, gdzie od 23 listopada jest już 13 oddziałów zawieszonych, a 7 w SP nr 23. W pozostałych szkołach są po dwie i po jednej klasie. W tym tygodniu zawieszone są zajęcia również w czterech przedszkolach – w każdym po jednej grupie.

Większość klas, która w poniedziałek i we wtorek, 22 i 23 listopada, poszła na zdalne nauczanie, będzie je kontynuowała do końca tygodnia. Niektóre do 29 listopada. Zdecydowanie więcej klas jest na zdalnym nauczaniu w szkołach ponadpodstawowych. Tymczasem wpływają skargi od rodziców zaszczepionych dzieci.

QUIZ. Na ciepło czy na zimno - jak to się je?

Pytanie 1 z 28
Terrina to elegancka przystawka

- Nawet krótkie zdalne nauczanie bardzo dezorganizuje pracę w szkole. Były telefony od rodziców dotyczące organizacji nauczania hybrydowego. Skarżyli się rodzice uczniów szkół głównie ponadpodstawowych, tych uczniów, którzy są zaszczepieni. Uczniowie ci muszą być na zdalnym nauczaniu, bo dopóki nie będzie możliwości zweryfikowania, kto jest zaszczepiony, a kto nie, to dyrektor nie będzie mógł zorganizować nauczania hybrydowego. Zaszczepieni uczniowie nie podlegają kwarantannie, pomimo że zajęcia w danej klasie są zawieszone, czyli mogliby spokojnie w zajęciach szkolnych uczestniczyć – tłumaczy dyr. Wydziału Edukacji w tarnowskim magistracie, Bogumiła Porębska.

Domenico F. Włoski mafioso zatrzymany w Krakowie. Wpadł bo miał romans z Polką.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE