Co zrobić z przeczytanymi książkami? Można wymienić na nowe w Haunted Haus [AUDIO]

2020-02-11 15:24
Ksiazki
Autor: Justyna Świderska Przeczytane książki znajdą nowych właścicieli

Dawno przeczytane, czasem nawet po kilka razy, stoją na półce i zbierają kurz. A przecież mogą sprawić przyjemność kolejnym czytelnikom. Grupa tarnowian postanowiła temu zaradzić i zorganizować akcję wymiany książek. Pierwsza już 13 lutego. Jeżeli pomysł się spodoba, wymiany będą organizowane cyklicznie, raz w miesiącu.

To sposób na pozbycie się już przeczytanych i znanych tytułów i znalezienie nowych propozycji. Nie ma żadnych ograniczeń. Na stoły może trafić każdy rodzaj publikacji: literatura piękna, szkolne lektury, komiksy, fantastyka, poezja, podręczniki a nawet bajki dla dzieci. Nigdy nie wiadomo, czego będą szukać uczestnicy. Ważne, żeby oferowane do wymiany pozycje były w dobrym stanie, tak by kolejny czytelnik mógł bez problemu z nich skorzystać.

Żeby wziąć udział w wymianie książek trzeba się jednak zapisać, bo liczba stolików jest ograniczona. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane za pośrednictwem profilu wydarzenia na FB. Można też przyjść bez zapisów, jeżeli chcecie wymienić jeden bądź dwa tytuły. Kto nie zdąży w tej edycji, będzie miał szansę w kolejnej. Organizatorzy, zachęceni liczbą zgłoszeń deklarują, że podobne akcje wymiany książek będą chcieli organizować systematycznie, raz w miesiącu.

- Wygląda na to, że z tym naszym czytaniem wcale nie jest tak źle – cieszy się współorganizator wydarzenia – Arkadiusz Kostka. - Zainteresowanie pokazuje, że są wśród tarnowian zagorzali czytelnicy, którzy chcą dzielić się lekturami. Sam mam na półce takie tytuły, które chętnie wymienię na coś nowego. Wymianę można też potraktować jako swoisty challenge: przyjść, wymienić, przeczytać a za miesiąc znowu wymienić – dodaje.

Posłuchaj - z organizatorem wydarzenia Arkadiuszem Kostką rozmawia reporterka Radia ESKA Tarnów Justyna Świderska

Pierwsza akcja wymiany książek w Haunted Haus przy ulicy Żydowskiej 20 w Tarnowie w czwartek - 13 lutego. Start o 18:00, a wstęp jest wolny. Warto przyjść wcześniej, żeby przygotować swoje stoisko przed rozpoczęciem akcji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE