Pałac Młodzieży Tarnów

i

Autor: Justyna Świderska Pałac Młodzieży w Tarnowie też wprowadził ograniczenia w związku z epidemią

Bez wstępu dla rodziców i tylko w dużych salach. Nowy rok w Pałacu Młodzieży [AUDIO]

2020-09-08 12:14

Nie obeszło się bez ograniczeń i restrykcji sanitarnych. Epidemia koronawirusa sprawiła, że w nowym roku szkolnym trzeba było przeorganizować funkcjonowanie tarnowskiego Pałacu Młodzieży. Dzieci mogły rozpocząć zajęcia, ale pod warunkiem zachowania zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Zrezygnowano z małych sal, zajęcia odbywają się wyłącznie w dużych pomieszczeniach.

Pierwsza i podstawowa zmiana ogranicza wstęp do placówki dla rodziców. Dziecko można przyprowadzić i zostawić w holu. Tylko w tym pomieszczeniu dzieci i rodzice zobowiązani są do zasłaniania nosa i ust. W pracowniach nie jest to konieczne.

- Podczas zajęć w pracowniach korzystanie z maseczek znacznie utrudniałoby komunikację i przebieg zajęć – mówi Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: Jerzy Kosiba o nowych zasadach pracy Pałacu Młodzieży w Tarnowie

Podobnie jak w szkołach, na zajęcia można przyprowadzić dziecko zdrowe, bez jakichkolwiek objawów choroby. Pracownicy Pałacu temperaturę będą mierzyć tylko w uzasadnionych przypadkach. Jeśli ktoś z podopiecznych źle się poczuje, będzie skierowany do izolatorium. Zadbano też o dezynfekcję. W pomieszczeniach pracują ozonatory, jest dostępny płyn do dezynfekcji rąk.

Niestety, w związku z pandemią, wychowankowie nie mogą już przebywać w Pałacu poza czasem przeznaczonym na zajęcia. Mogą przyjść do placówki najwcześniej na 10 minut przed rozpoczęciem spotkania w pracowni. Ograniczenia dotyczą również osobistego kontaktu rodziców z dyrekcją i instruktorami. W uzasadnionych przypadkach spotkanie jest możliwe, ale trzeba wcześniej zgłosić taką potrzebę i umówić się telefonicznie. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu bezpieczeństwa można znaleźć na stronie Pałacu: pm.tarnow.pl

Festiwal Teatrów Ulicznych "33. ULICA" - Tarnów 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE