Będzie drożej. Od kwietnia rodzice w Tarnowie zapłacą więcej za opiekę w żłobkach [AUDIO]

2020-03-03 8:47
Żłobek
Autor: LRCL/Pixabay/cc0 Od kwietnia w Tarnowie wzrosną opłaty za pobyt dziecka w żłobku

Decyzję w sprawie podwyżek opłat za żłobki podjęli tarnowscy radni miejscy na ostatniej sesji. Stawka czesnego wzrośnie ze 109 złotych do 150 złotych. Wydłużony pobyt dziecka, zamiast 6, będzie kosztował 10 złotych. Natomiast stawka za wyżywienie wzrośnie z 4 do 5 złotych dziennie. Zwolennicy przekonują, że to symboliczna podwyżka.

Zwolennicy podwyżki argumentowali, że koszty utrzymania rosną z roku na rok, a tymczasem opłaty za pobyt dzieci w żłobkach pozostają niezmienne od siedmiu lat.
- Trzeba pamiętać, że wszystko drożeje. Widać to na codziennych zakupach. Dlatego podniesienie opłat jest koniecznością. Ważne, że podwyżki nie są bardzo dotkliwe – argumentował radny Koalicji Obywatelskiej – Zbigniew Kajpus.

Posłuchaj radnego Koalicji Obywatelskiej Zbigniewa Kajpusa

Przypomnijmy, stawki opłat za żłobki nie zmieniały się w Tarnowie od 2011 roku. Według wyliczeń urzędników, mimo podwyżki, opłaty są jednymi z najniższych w kraju. Między innymi w Nowym Sączu za pobyt dziecka w publicznym żłobku trzeba zapłacić 280 zł, w Rzeszowie 312, a w Krakowie 199 zł. Nowe stawki opłat w Tarnowie będą obowiązywać od kwietnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE