Ralph Kaminski w Centrum Sztuki Mościce

Bal u Rafała. Tak bawiła się publiczność na koncercie Ralpha Kaminskiego w Tarnowie [GALERIA]

2023-03-20 10:37

W piątek, 17 marca 2023 roku, o godzinie 20:00 w Centrum Sztuki Mościce odbył się „Bal u Rafała” – koncert Ralpha Kaminskiego, jednego z najbardziej oryginalnych wokalistów polskiej sceny muzycznej, w ramach jesienno-zimowej trasy promującej najnowszą płytę artysty zatytułowaną „Bal u Rafała”, która ukazała się 31 sierpnia 2022 roku.

Bal u Rafała trwał w Centrum Sztuki Mościcie

W piątek, 17 marca 2023 roku, w Centrum Sztuki Mościce odbył się „Bal u Rafała”, koncert promujący najnowszą płytę Ralpha Kaminskiego. Podczas tarnowskiego występu artysty i jego zespołu można było usłyszeć autorskie kompozycje z krążka „Bal u Rafała”, który ukazał się 31 sierpnia 2022 roku. Promowały go single: „Bal u Rafała”, „Duchy”, „Krystyna” oraz „Planeta i ja”. Ralph Kaminski wykonał również kilka kompozycji z płyty „Młodość”, a także niebanalną wersję utworu „Już nie ma dzikich plaż” z repertuaru Ireny Santor. Natomiast „Bal u Rafała” rozpoczął się od uwertury Piotra Fronczewskiego, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, a także piosenkarza i twórcy legendarnego Franka Kimono.

Ralph Kaminski jest jednym z najciekawszy i najbardziej oryginalnych głosów na polskiej scenie muzycznej, a także autorem tekstów, kompozytorem, producentem oraz reżyserem teledysków. Jego muzyka jest określana jako pop alternatywny. Do tej pory wydał cztery albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019), „KORA” (2021), zawierający autorskie interpretacje ponadczasowej twórczości Kory i grupy Maanam, oraz najnowszy „Bal u Rafała” (2022). Pierwsze trzy uzyskały status „Złotej płyty”, a wszystko wskazuje na to, że ostatnia również pokryje się złotem. Płyta „Młodość” była nominowana do nagrody Fryderyk 2020, a „KORA” została uznana za najlepszą płytę w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka, wygrywając nagrodę Fryderyk 2022, a jej twórca otrzymał statuetkę Artysta Roku.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Centrum Sztuki Mościce znajdziecie TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wednesday: arcytrudny QUIZ dla fanów! Czy uważnie oglądałeś serial?

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma główna bohaterka w pierwszym sezonie serialu?
Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE