Aktorzy wsiedli do autobusu i zaczęli śpiewać. „Tęsknimy za widzami” [WIDEO]

2020-12-03 11:40

Aktorzy z teatru w Tarnowie tak bardzo stęsknili się za widzami, że postanowili zbliżyć się do nich w dość oryginalny sposób. Wynajęli miejski autobus i ruszyli w trasę po mieście.

Kierowca rozśpiewanego autobus zatrzymywał się przed miejskimi przedszkolami. Happening choć na moment pozwolił młodym widzom wejść w bajkowy świat.

- Tym krótki spotkaniem chcemy sprawić trochę radości dzieciom, żeby mimo tego trudnego czasu było widać, że zbliżają się święta, że zbliżają się mikołajki, że możemy się cieszyć i być dalej ze sobą razem. Nie chcemy, żeby młodzi widzowie o o nas nie zapomnieli, chcemy żeby przyszli do nas jak to wszystko się skończy. Tęsknimy za widzami - mówi Monika Wenta, aktorka.

Bajkowy autobus w Tarnowie

Happening był też okazją do promocji zbliżającego się Festiwalu Mała Talia. Tegoroczna edycja odbywa się w formie hybrydowej. Program został podporządkowany aktualnym, sanitarnym obostrzeniom.

- Festiwal rozpoczniemy koncertem „Solski bajkowo”. Aktorzy tarnowskiej sceny zaprezentują utwory z bardzo lubianych familijnych przedstawień - "Mały książę", "Księga lasu" oraz "Jaś i Małgosia". Premierę bajkowo – mikołajkowego koncertu zaplanowaliśmy w niedzielę 6 grudnia o godz. 16.00. Link do prezentacji online będzie dostępny na stronie teatru – mówi Rafał Balawejder, szef tarnowskiego teatru.

Ze względu na brak możliwości grania spektakli w siedzibie, 7 i 8 grudnia tarnowski teatr zawędruje do Przedszkola „Mały książę” i Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Tarnowie. Aktorzy zaprezentują przedszkolakom bajki z urokliwymi piosenkami i barwnymi postaciami czyli „Jasia i Małgosię” oraz „Księgę lasu”. Ocenie będzie poddanych pięć spektakli konkursowych. O zwycięstwie decydować będzie dziecięce jury. O wszystkich spektaklach przeczytacie klikając >>TUTAJ<<