78. Tour de Pologne: Uważajcie na utrudnienia w ruchu

2021-08-11 13:00
Wyścig rowerowy
Autor: wiggijo/Pixabay/cc0 Kolarze przejadą przez Tarnów, kierowców czekają utrudnienia

Już jutro (12 sierpnia) na ulicach Tarnowa pojawią się zawodnicy startujący w 78. edycji wyścigu Tour de Pologne. To widowiskowa atrakcja dla mieszkańców, ale również utrudnienia w ruchu, których należy się spodziewać, nie tylko w czasie przejazdu peletonu. Które ulice zostaną zamknięte? Jakie rejony miasta lepiej omijać? Czytaj dalej!

To będzie czwarty etap tegorocznego Tour de Pologne. Trasa odcinka będzie wiodła z Tarnowa do Bukowiny Tatrzańskiej. W sumie zawodnicy będą mieli do pokonania w tym dniu aż 160,5 kilometra. Kolarzy, oprócz tarnowian, będą mogli dopingować również mieszkańcy Rzuchowej, Lubinki, Janowic i Zakliczyna. Przez te miejscowości także przejedzie peleton wyścigu. Wszystko zacznie się jednak na ulicy Głogowej w Tarnowie. Tam w czwartek, 12 sierpnia, o godzinie 14:45 zaplanowano start honorowy rywalizacji.

TOUR DE POLOGNE w Przemyślu

Przejazd Tour de Pologne przez miasto, oprócz widowiskowej atrakcji dla mieszkańców, oznacza szereg utrudnień na ulicach. Już w środę około 19:00 zamknięty zostanie parking przy kościele parafialnym w Mościcach. Tam, do chwili wyruszenia na trasę etapu, będą stacjonować ekipy wyścigu. Start honorowy Tour de Pologne zaplanowano na godzinę 14:45 w czwartek, 12 sierpnia, na ulicy Głogowej. Stamtąd zawodnicy pojadą ulicą Jarzębinową, Topolową, Zbylitowską, Czarną Droga, Krakowską oraz Koszycką. Dopiero tutaj nastąpi start „ostry” wyścigu. Kolarze ruszą na południe, kierując się w stronę Rzuchowej, Lubinki, Janowic a dalej – Zakliczyna.

W samym Tarnowie, w związku z wyścigiem, w czwartek od godziny 12.45 do 15.00 zamknięta będzie ulica Kwiatkowskiego, na odcinku od Chemicznej do Czerwonych Klonów. Natomiast na skrzyżowaniu Krakowskiej i Koszyckiej wyłączona zostanie sygnalizacja, a ruchem kierować mają policjanci. Kierowcy muszą liczyć się z tym, że w czwartek między 14:00 a 15:00 utrudniony będzie przejazd przez niemal całe Mościce. Ruch będzie wyłączany czasowo na wszystkich ulicach, którymi przejeżdżać ma peleton. Natomiast wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego, 12 sierpnia nie będzie można parkować samochodów. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i zwracanie uwagi na oznakowanie oraz polecenia funkcjonariuszy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl