35 tysięcy złotych na 15-lecie istnienia. Zbiórka dla REPI

2021-09-20 12:26
WTZ im. JP II w Tarnowie
Autor: Justyna Świderska Fundacja REPI zbiera pieniądze. chce zapłacić za konieczny remont obiektu

Pomagają mieszkańcom regionu od 15 lat, teraz sami potrzebują pomocy. Fundacja Rehabilitacji Edukacji, Pracy, Integracji w Tarnowie zbiera pieniądze, które stanowią wkład własny do remontu, jaki przeprowadzono w ramach przygotowań do jubileuszu placówki. Potrzeba 35 tysięcy złotych. Wszystko po to, żeby poprawić warunki pracy z osobami niepełnosprawnymi i umożliwić im dalszy rozwój.

Po 15 latach użytkowania pomieszczenia zajmowane przez Fundację i prowadzony przez nią Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, wymagały odnowienia. Zdecydowano więc o wymianie posadzek w częściach wspólnych. Wymiany wymagały również włączniki świateł, modernizacji część instalacji, a po tych pracach trzeba było odmalować pomieszczenia. Dodatkowo zdecydowano o doposażeniu Warsztatu w nowe urządzenia, między innymi ploter, komputery z oprogramowaniem i drukarki. Przybędzie też nowe urządzenie do wykonywania nadruków na kubkach. Całość pochłonęła 180 tysięcy złotych. 145 tysięcy Fundacja otrzymała w ramach dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Potrzebny jest jeszcze wkład własny, który wynosi 35 tysięcy, ale tych pieniędzy brakuje.

Policyjny dron wypatrzył pod Warszawą trzy plantacje marihuany

- Nie mamy takiej kwoty, ale bardzo liczymy na wsparcie mieszkańców Tarnowa i powiatu, dla których pracujemy już od 15 lat. Będziemy prosić o pomoc w uzbieraniu tej kwoty. Pieniądze można wpłacać wygodnie, bo internetowo, bezpośrednio do naszej skarbonki, którą założyliśmy na portalu siepomaga.pl. Tam trwa zbiórka i mamy nadzieję, że znajdą się osoby, które zechcą nam pomóc. A jeżeli ktoś nie chce korzystać z Internetu, woli bezpośrednią wpłatę, to także serdecznie zapraszamy do naszej siedziby na ulicy Hodowlanej 6 w Tarnowie. Tutaj z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, możemy przyjąć datki. Byłby to piękny prezent. Urodziny Fundacji wypadają 10 października. Gdyby do tego czasu udało się zebrać potrzebną kwotę i rozpocząć nowy rozdział działalności „na czysto”, bylibyśmy bardzo wdzięczni – zachęca Tomasz Eliasz Wardzała, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: O remoncie i działalności WTZ im. JP II w Tarnowie mówi Tomasz Eliasz Wardzała

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie pomaga w aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełną sprawnością. Obecnie z zajęć korzysta 45 osób. Terapię odbywają między innymi w pracowniach sztuki użytkowej, rękodzieła, drewna i ceramiki, biżuterii, kartek okolicznościowych, upominków, wycinania laserem i obrazów. Podopieczni uczestniczą również w zajęciach poza Warsztatem. To wyjścia na basen, wspinaczka, wizyty studyjne w zakładach pracy, zarówno chronionej jak i otwartego rynku pracy. Dodatkowo prowadzone są zajęcia klubowe dla osób, które dopiero oczekują na przyjęcie do Warsztatu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sprawdź, czy masz szansę zostać gwiazdą! Ten test jest tak trudny, że oblałaby go nawet Małgorzata Rozenek!

Pytanie 1 z 10
Ile ślubów kościelnych planujesz?