10-letni chłopiec uratował siostrze życie! Dziewczynka zakrztusiła się podczas jedzenia

2022-07-07 9:50
10-letni chłopiec uratował siostrze życie! Dziewczynka zakrztusiła się podczas jedzenia
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

10-letni chłopiec z Tarnowa (woj. małopolskie) szybko zareagował po tym, jak jego o dwa lata starsza siostra zakrztusiła się podczas jedzenia. Dziecko zadzwoniło pod numer alarmowy, dzięki czemu nastolatka otrzymała pomoc medyczną na czas.

Informację o tym, że 12-letnia dziewczynka zakrztusiła podczas jedzenia, "dziwnie się zachowuje" i nie można się z nią porozumieć, dyżurny CPR-u otrzymał we wtorek przed południem. Na miejsce od razu pojechał zespół ratownictwa medycznego i patrol tarnowskiej policji.

Kiedy medycy przyjechali do domu dzieci, dziewczynka była przytomna i oddychała. Podjęta została jednak decyzja o przewiezieniu jej do szpitala, żeby tam przeprowadzić kolejne badania - przekazała w czwartek małopolska policja.

"Patrol policji przeprowadził rozmowę z 10-letnim Szymonem, który opowiedział im, że kiedy siostra zaczęła się krztusić, wykręcił numer alarmowy 112, wykonywał polecenia dyżurującego ratownika i czekał na przybycie służ ratunkowych" - podała policja.

Chłopiec uratował siostrze życie. Komentarz policji

W międzyczasie do domu wróciła matka dzieci, która natychmiast pojechała do szpitala, gdzie trafiła jej córka. Policja podkreśliła, że cała sytuacja skończyła się szczęśliwie dzięki prawidłowemu zachowaniu chłopca. "Jego przytomność, opanowanie i prawidłowa reakcja pozwoliła na właściwe postępowanie w sytuacji kryzysowej, w jakiej się znalazł" - wskazały służby.

Jakim rodzajem czekolady jesteś? Rozwiąż krótki test i sprawdź!

Pytanie 1 z 8
W szkole jesteś....
W łódzkim zoo urodziła się panda mała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE