Składowisko Połczyn Zdrój

i

Autor: MŁ

W gminie Połczyn Zdrój powstaje miejsce składowania odpadów

2023-02-02 11:44

Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. przystąpiło do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa II etapu kwatery składowania odpadów innych niż obojętne i niebezpieczne w Wardyniu Górnym”.

Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp.  z o.o. przystąpiło do realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa II etapu kwatery składowania odpadów innych niż obojętne i niebezpieczne w Wardyniu Górnym”.

Inwestycja ta jest niezwykle ważnym elementem zarówno z punktu widzenia Inwestora – Zakładu Gospodarki Odpadami zarządzanego przez Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Wardyniu Górnym, jak i mieszkańców gmin udziałowych obsługiwanych przez przedsiębiorstwo, ponieważ znacząco wpływać będzie na ograniczenie kosztów związanych z zagospodarowaniem odpadów.Powierzchnia kwatery wynosić będzie 1,23 ha a jej pojemność 130.000 m3. Kwatera zaprojektowana została zgodnie z zasadą „systemu wielu barier”, przy której kilka elementów zabezpieczenia działa niezależnie od siebie, czyniąc składowisko bezpiecznym dla środowiskanaturalnego.

W dniu 09.01.2023 r. podpisana została umowa z wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania – Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z.o.o., a planowany termin zakończenia realizacji prac określony został na wrzesień 2023 r. Szacowany całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 6.654.200,00 zł netto, z czego kwota 6.298.600,00 zł pochodzić będzie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, udzielonych w formie pożyczki z 15-letnim terminem spłaty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE