Szpital w Szczecinku ma dwie nowoczesne karetki. Zastąpią wysłużone pojazdy

2021-04-23 12:49
Nowe karetki
Autor: Paweł Zastawny

Dwa nowoczesne ambulanse pojawiły się przed szczecineckim szpitalem. Jednak zanim rozpoczną pracę, muszą jeszcze zostać zarejestrowane w wydziale komunikacji.

Dwie nowe karetki zastąpią stare pojazdy, które do tej pory służyły szczecineckim ratownikom. Karetki są wyposażone w nowoczesne urządzenia ratujące życie. Dodatkowo posiadają trzylitrowe śliniki o mocy 190 KM.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Jak już wcześniej informowaliśmy, szczecinecki szpital w tym roku zakupi jeszcze jeden tego typu pojazd. Warto dodać, że na zakup nowych karetek szpital otrzymał wsparcie w wysokości 200 tys. od jednej z lokalnych firm.

Trzecia karetka, która jeszcze w tym roku pojawi się w szpitalu, zostanie zakupiona ze środków Ministerstwa Zdrowia. Nowe pojazdy z pewnością przydadzą się ratownikom medycznym zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy znacznie częściej wyjeżdżają do pacjentów.

Raport z anteny 23.04, godz.10
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE