Strażacy z Siemczyna pomagają pogorzelcom. Zbierają materiały

2022-01-13 7:31
Pożar w Żelisławiu
Autor: MŁ

Strażacy z Siemczyna rozpoczęli zbiórkę dla pogorzelców z Żelisławia. Potrzebują materiałów budowlanych, artykułów spożywczych i zabawek.

Niezbędna pomoc 

Strażacy z OSP Siemczyno rozpoczęli kolejną akcję pomocy. Tym razem ich celem jest pomoc dwóm rodzinom pogorzelców z Żelisława. Część domu w Żelisławiu została zniszczona w wyniku dużego pożaru, który wybuchł 8 stycznia. Dziś strażacy pracowali w zniszczonym budynku wykonując prace porządkowe. Usuwane były fragmenty ścian, elementy drewniane, a także spalone części wyposażenia mieszkania.

Strażacy apelują do mieszkańców Pojezierza Drawskiego o wsparcie. W szczególności potrzeba materiałów budowalnych do odbudowy wewnętrznych ścian budynku, materiałów drewnianych do zbudowania konstrukcji dachu, a także późniejszego wykonania zadaszenia. Potrzeba również bieżących środków chemicznych, artykułów spożywczych, zabawek, mebli czy ubrań dla osób dorosłych i dziewczynki (5 lat). 

Osoby, które mogą pomóc powinny kontaktować się bezpośrednio ze strażakami z Siemczyna, którzy koordynują akcję.

KONTAKT:Paweł tel. 602438659, Marek tel. 600794690.

Jak zapowiadają strażacy po zebraniu materiałów będą również wspierali pogorzelców w pracach remontowych. W Internecie prowadzona jest jednocześnie zbiórka charytatywna. Zbiórka dostępna jest pod adresem: https://zrzutka.pl/v5s3xf

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE