Strażacy z Drawska Pomorskiego ćwiczyli na lodzie

2021-01-27 10:03

Strażacy z Drawska Pomorskiego ćwiczyli swoje umiejętności na lodzie. W trakcie ćwiczeń doskonalili swoją wiedzę z zakresu ratowania osób pod którymi załamał się lód. Wszyscy strażacy z drawskiej komendy wzięli udział w ćwiczeniach na lodzie.

Strażacy z Drawska Pomorskiego szkoli się na lodzie

Od dwóch lat strażacy z Drawska Pomorskiego nie mieli możliwości ćwiczenia na lodzie. Pogoda nie sprzyjała. Teraz to się zmieniło. Strażacy ze wszystkich zmian doskonali swoje umiejętności ratownicze na lodzie. W trakcie ćwiczeń ratowali pozorantów pod którymi załamał się lód. 

Strażacy radzą jak wyjść z przerębla

W trakcie szkoleń na lodzie strażacy używali specjalistycznego sprzętu do ratowania. Jak podkreślają strażacy najważniejszym elementem, który pomoże wyjść z lodowego przerębla jest zachowanie spokoju. Jeśli wpadniemy do wody a dookoła jest lód, warto powoli i z opanowaniem przy pomocy nóg i rąk wsunąć się na taflę lodową i nie wstawać z niej, gdy lód może ponownie się załamać. Warto również wołać o pomoc, nawet w sytuacji, kiedy nie widzimy nikogo w pobliżu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE