Siostry "Mukoniedzielki" otrzymają wsparcie firmy farmaceutycznej [VIDEO]

2021-10-25 7:35
Mukoniedzielki Barwice
Autor: MŁ

W Barwicach odbył się piknik charytatywny. Podczas pikniku przekazano informacje o wsparciu udzielonym przez firmę farmaceutyczną. Julia i Natalia Niedziela otrzymają za darmo leki na swoje leczenie.

Piknik charytatywny

W minioną sobotę w Barwicach odbył się piknik charytatywny dla sióstr chorych na mukowiscydozę. W akcję włączyła się lokalna społeczność. Jedynym z elementów tego pikniku był bieg Romana Szkudlarka i Marcina Czerwińskiego. Panowie pokonali trasę z Drawska Pomorskiego do Barwic. Na rynku w Barwicach biegaczy powitała duża grupa mieszkańców. Biegaczom towarzyszył burmistrz Barwic Mariusz Kieling. Na barwickim rynku były również Julia i Natalia, które osobiście dziękowały biegaczom.

Podziękowania złożyli również rodzice chorych dziewczyn. Jednak to co stało się po zakończeniu biegu zaskoczyło wszystkich zebranych. Mama Julii i Natalii przekazała wszystkim zebranym osobom, że dziś rano otrzymała wiadomość, że dziewczyny zostały zakwalifikowane do programu leczenia jednej z firm farmaceutycznych. Firma produkuje leki dla chorych na mukowiscydozę. Firma zobowiązała się do bezpłatnego przekazywania leków do końca życia zarówno dla Julii jak i Natalii. Informacja ta wywołała poruszenie wśród zebranych osób, a u chorych dziewczyn łzy wzruszenia i radości. W związku z taką informacją dziewczyny poinformowały, że kończą wszystkie zbiórki charytatywne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE