Ogromny mandat dla rowerzysty w Drawsku Pomorskim. Poważne przewinienie

2022-07-26 10:09
Mandat dla rowerzysty
Autor: MŁ

Rowerzysta z Drawska Pomorskiego otrzymał ogromny mandat. Kwota 2500 zł budzi kontrowersje. Jednak Policjanci zrealizowali procedurę zgodnie z prawem. Rowerzysta był nietrzeźwy.

Rowerzysta z Drawska Pomorskiego na długo zapamięta policyjną interwencję. W jej trakcie otrzymał bardzo wysoki mandat. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę 25 lipca na ulicy Połczyńskiej w Drawsku Pomorskim. 

Około godziny 19-stej patrol Policji zainteresował się mężczyzną, który poruszał się na rowerze. Policjanci zatrzymali rowerzystę do kontroli. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że rowerzysta spożywał wcześniej alkohol. Mężczyzna w policyjnym alkomacie wydmuchał wynik powyżej 0,5 promila. Taki wynik to według prawa stan nietrzeźwości. Mężczyzna otrzymał od drawskich Policjantów mandat karny. Prawo przewiduje w tym przypadku nałożenie kary w wysokości 2500 zł. Mężczyzna w dalszą podróż udał się na pieszo prowadząc u swojego boku rower.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE