Od kwietnia drożej za śmieci w Szczecinku

2020-02-24 11:41
Drożeje odbiór śmieci w Szczecinku
Autor: Paweł Zastawny

Opłaty za śmieci w Szczecinku idą w górę


W tym roku niestety mieszkańcy naszego miast muszą spodziewać się podwyżki za wywóz śmieci Cena wzrośnie Z 18 do 24 złotych za odpady posegregowane. W zrost cen wynika między innymi z podwyżek cen prądu oraz rosnących kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów . Przypomnijmy ze szczecinecki śmieci wywożone są na składowisko odpadów w Wardyniu . Tam również w ostatnim czasie znacznie wzrosły opłaty za ich zagospodarowanie.

Polecany artykuł:

II Bieg Kobiet w Szczecinku


W Szczecinku na razie nie udało się wprowadzić systemu opłat za śmieci na podstawie zużycia wody. Według władz szczecinka taki system byłby znacznie bardziej sprawiedliwy, ponieważ pokazywał by ile realnie osób zamieszkuje dany lokal. Teraz za śmieci płaci się na podstawie deklaracji o ilości osób które mieszkają pod danym adresem. W Szczecinku na 38 tysięcy mieszkańców deklaracje złożyło niecałe 32 tyś . System naliczania opłat według zużycia wody miałby wyeliminować osoby które migają się od płacenia .

Nowe ceny za odbiór śmieć w Szczecinku wejdą w żucie od 1 kwietnia bieżącego roku .

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE