Jak pozbyć się dzików? Myśliwi ze Złocieńca wpadli na nietypowy pomysł [WIDEO]

2021-02-22 14:15 Marcin Łukasz
Dziki w Złocieńcu
Autor: Marcin Łukasz

Na jednym z osiedli w Złocieńcu od wielu miesięcy przebywają dziki. Mieszkańcy obawiają się kontaktu z dzikimi zwierzętami. O pomoc poprosili myśliwych. Myśliwi zorganizowali transport dla dzikich zwierząt.

Problem dzików w Złocieńcu

Od wielu miesięcy na złocienieckim osiedlu "Budowo" przebywają dziki. Zwierzęta podchodzą pod bloki każdego wieczoru w poszukiwaniu pożywienia. Ulubionym ich miejscem są altany śmietnikowe, ale również trawniki przed blokami. Zwierzęta w poszukiwaniu jedzenia wyrządzają szkody i straszą mieszkańców. Część z mieszkańców dokarmiała zwierzęta, co wpłynęło bezpośrednio na to, że dziki coraz chętniej przebywały na osiedlu. Mieszkańcy poprosili o wsparcie myśliwych z lokalnego koła łowieckiego "Żbik - Budowo"

Jak pozbyć się dzików ? Myśliwi wkroczyli do działania

Poproszeni o pomoc myśliwi zorganizowali specjalną odłownie. Jest to przyczepka do której wchodzą dziki. Po wejściu dzików do jej wnętrza dziki są w niej zamykane. Następnie myśliwi przewożą zwierzęta do miejsca oddalonego o 15 kilometrów, gdzie zwierzęta są wypuszczane przy paśniku. Myśliwi liczą na to, że nowe miejsce z pożywieniem zatrzyma dziki w ich naturalnym leśnym, środowisku.

Myśliwi ze Złocieńca pomagają mieszkańcom z problemem dzików na osiedlu wojskowym w Budowie