Jak pozbyć się dzików? Myśliwi ze Złocieńca wpadli na nietypowy pomysł [WIDEO]

2021-02-22 14:15
Dziki w Złocieńcu
Autor: Marcin Łukasz

Na jednym z osiedli w Złocieńcu od wielu miesięcy przebywają dziki. Mieszkańcy obawiają się kontaktu z dzikimi zwierzętami. O pomoc poprosili myśliwych. Myśliwi zorganizowali transport dla dzikich zwierząt.

Problem dzików w Złocieńcu

Od wielu miesięcy na złocienieckim osiedlu "Budowo" przebywają dziki. Zwierzęta podchodzą pod bloki każdego wieczoru w poszukiwaniu pożywienia. Ulubionym ich miejscem są altany śmietnikowe, ale również trawniki przed blokami. Zwierzęta w poszukiwaniu jedzenia wyrządzają szkody i straszą mieszkańców. Część z mieszkańców dokarmiała zwierzęta, co wpłynęło bezpośrednio na to, że dziki coraz chętniej przebywały na osiedlu. Mieszkańcy poprosili o wsparcie myśliwych z lokalnego koła łowieckiego "Żbik - Budowo"

Jak pozbyć się dzików ? Myśliwi wkroczyli do działania

Poproszeni o pomoc myśliwi zorganizowali specjalną odłownie. Jest to przyczepka do której wchodzą dziki. Po wejściu dzików do jej wnętrza dziki są w niej zamykane. Następnie myśliwi przewożą zwierzęta do miejsca oddalonego o 15 kilometrów, gdzie zwierzęta są wypuszczane przy paśniku. Myśliwi liczą na to, że nowe miejsce z pożywieniem zatrzyma dziki w ich naturalnym leśnym, środowisku.

Myśliwi ze Złocieńca pomagają mieszkańcom z problemem dzików na osiedlu wojskowym w Budowie

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE