Interwencje strażników miejskich. Większość zgłoszeń pochodziła od mieszkańców

2021-07-12 12:37
Straż Miejska Szczecinek
Autor: Paulina Horbatowska - Deciuk

W minionym tygodniu (5.07-11.07.2021r.) strażnicy podjęli 138 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 54 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 72 interwencje.

Strażnicy doprowadzili do domu 3 osoby. 2 osoby przekazali policji, a dla zespołu ratownictwa medycznego 1 osobę. 8 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii.

Strażnicy zastosowali blokady na koła 16 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 4 pojazdów. Asystowali także pracownikom PGK przy wycince drzew na ul. Warcisława IV.

Uczestniczyli również w działaniach poszukiwawczych zaginionego mieszkańca Szczecinka. Z użyciem drona wspomagali policjantów w działaniach. Prowadzona była obserwacja z góry wskazanych miejsc przez Policję. Do działań tych wykorzystano również termowizję.

Podczas wspólnego patrolu policjantów i strażnika miejskiego podczas kontroli samochodu policjanci znaleźli marihuanę. Kierujący został zatrzymany do wyjaśnienia.

Operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył osobę leżącą na chodniku przy sklepie spożywczym. Jak się później okazało kobieta zasłabła, a świadkowie tego zdarzenia wezwali zespół ratownictwa medycznego. Kobieta została zabrana do szpitala.

Interwencja strażników
Autor: Straż Miejska Szczecinek

Skandaliczna interwencja w sprawie nieletnich

9.07.2021 r. około godziny 7:30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył trójkę nieletnich, dwóch chłopców i dziewczynę. Widać było jak chłopcy na tekturowej teczce na kartki papieru rozsypali biały proszek, podzielili go na ścieżki a następnie wszyscy troje, po kolei, za pomocą rurki zaczęli go wciągać do nosów. Po wciągnięciu widać było, że są pobudzeni i zaczęli palić papierosy.

Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, który na miejscu ujął dwójkę nieletnich. Oboje zostali przekazani Policji.

11.07.2021 r. około godziny 20:00 dyżurny Straży Miejskiej w Szczecinku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pogryzieniu pięcioletniego chłopca przez psa na placu zabaw przy ul: Wyszyńskiego. Opisany pies został przez strażników złapany i w porozumieniu z lekarzem weterynarii umieszczony na obserwacji w schronisku.

Strażnicy ustalili właściciela tego psa, który wykazał się kompletnym lekceważeniem obowiązującym właścicieli psów. Pies od początku nie był szczepiony. Na właściciela zostały nałożone mandaty karne za niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu psów i brak szczepień psa.

To jeszcze nie koniec finansowych problemów jakie czekają właściciela tego psa. W grę będzie wchodziło pokrycie kosztów leczenia dziecka oraz odszkodowanie.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Eska Summer City. Fabryka Pełna Życia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE