Debatowali o korona wirusie

2020-03-10 10:33
Posiedzenie Powiatowego Zarządzania Kryzysowego
Autor: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Zwołano posiedzenie Powiatowego Zespół Zarządzania Kryzysowego

W szczecineckim starostwie powiatowym zorganizowane zostało posiedzenie powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego . Głównym tematem był oczywiście korono wirus i możliwość wystąpienia tej choroby na terenie naszego powiatu.

Ze względu na wagę problemu, starosta Krzysztof Lis zaprosił do uczestnictwa w tym spotkaniu również przedstawicieli władz z terenu gmin powiatu szczecineckiego oraz prezes szczecineckiego szpitala Annę Złotowską i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Wiesława Kulika.

Dyrektor szczecineckiego sanepidu zapoznał uczestników spotkania z procedurami jakich należy przestrzegać w przypadku gdy pojawi się podejrzenie wystąpienia tej choroby na terenie powiatu, Przedstawił również genezę powstania wirusa .

Następnie głoś zabrała Anna Złotowska prezes szczecineckiego szpitala. Mówiła między innymi o tym że placówka pracuje normalnie ale w tak zwanym podwyższonym rygorze epidemiologicznym . Przedstawione zostały również procedury które obecnie funkcjonują w szpitali . Przypomnijmy że została ograniczona możliwość odwiedzin pacjentów przebywających w placówce.

w najbliższy piątek, 13 marca w kinie „Wolność” odbędzie się spotkanie z dyrektorami przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, oraz wszelkich instytucji kulturalnych w celu przedstawienia zasad postępowania w wypadku wystąpienia zagrożenia i stosowania wszelkich działań profilaktycznych. W powiecie zostanie również uruchomiona pomoc psychologiczna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE