Czym dokarmiać zwierzęta w zimie ? Na to pytanie znają odpowiedź myśliwi [WIDEO]

2021-02-22 16:32 Marcin Łukasz
Dokarmianie zwierząt
Autor: Marcin Łukasz

W okresie zimowym myśliwi dokarmiają zwierzęta w lasach w pobliżu Złocieńca. Wybudowali paśniki, które regularnie odwiedzają i uzupełniają pożywienie. Dbają, aby zwierzęta nie wyrządzały szkód na okolicznych polach.

W paśnikach jedzenia nie brakuje

W lasach w pobliżu Złocieńca zamieszkuje zwierzyna, która wspierana jest w okresie zimowym przez myśliwych z koła łowieckiego Żbik - Budowo. Na terenie łowiska wybudowane zostały paśniki, w których znajduje sie pokarm dla zwierząt. Paśniki regularnie odwiedzane są przez myśliwych, którzy dbają o to , aby nie zabrakło w nich jedzenia dla zwierząt. 

Współpracują z rolnikami

Myśliwi bardzo aktywnie współpracują z lokalnymi rolnikami i osobami uprawiającymi pola. Myśliwi w ramach współpracy zakupują u lokalnych producentów pokarm dla zwierzą, który umieszczają w paśnikach. Dbają również o to żeby zminimalizować możliwość wyrządzenia przez zwierzynę szkód w uprawach. Na potrzeby takich działań na dzierżawionych pasach ziemi myśliwi tworzą specjalne pola uprawne. Na tych polach zwierzyna może zdobyć pokarm, który znajduje się pod ziemią. Takie działania powodują, że zwierzęta nie przechodzą na kolejne pola uprawne, aby szukać pożywienia. 

Myśliwi ze Złocieńca dokarmiają zwierzęta w lesie