Zobacz, jak wygląda budowa Fabryki Wody. Będzie edukacyjna wystawa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-05 13:33

Z dnia na dzień widać postępy prac przy budowie szczecińskiej Fabryki Wody. Jednym z elementów obiektu będzie edukacyjna wystawa, tzw. Edukatorium. W piątek inwestor oprowadził dziennikarzy po placu budowy aquaparku.

Fabryka Wody powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. W części edukacyjnej będzie Edukatorium, które zostanie rozmieszczone na sześciu poziomach. Na każdym z nich poznamy inną dziedzinę nauki. Będą to: kosmos, ocean, klimat, człowiek, cywilizacja wody i hydroinżynieria. Całkowity koszt edukacyjnej inwestycji to ponad 25 mln zł. 

- To będzie miejsce, gdzie zabawa będzie ściśle związana ze zdobywaniem wiedzy - mówi Katarzyna Trojanek z zarządu firmy realizującej inwestycję.

Koniec budowy szczecińskiej Fabryki Wody zaplanowano na drugą połowę 2022 roku. Koszt całej inwestycji to ponad 349,7 mln. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Fabryka Wody w Szczecinie w budowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE