To nie Dubaj, tylko Międzyzdroje! Ponadstumetrowe wieże tuż przy plaży!

2021-02-04 15:20
Wieże, które staną w Międzyzdrojach mają mieć po 112 metrów wysokości
Autor: Siemaszko.pl Wieże, które staną w Międzyzdrojach mają mieć po 112 metrów wysokości

Jeden ze szczecińskich deweloperów zamierza wybudować tuż przy plaży w Międzyzdrojach (woj. zachodniopomorskie) dwie wieże mierzące po 112 metrów i liczące po 33 piętra każda. Firma poinformowała, że otrzymała już pozwolenie na budowę. Biuro burmistrza Międzyzdrojów przyznaje, że decyzja jest prawomocna i ostateczna, ale właściciele okolicznych obiektów skierowali sprawę do sądu.

W obiekcie, który w materiałach inwestora widnieje pod nazwą Promenada Gwiazd, ma znaleźć się 345 apartamentów. Łączna powierzchnia użytkowa obu wież ma wynieść 30 tys. m2. Do dyspozycji gości mają być restauracje i kompleks basenowy. Na ostatnich piętrach planowana jest ogólnodostępna kawiarnia z widokiem na morze. Budynki będą mieć szklaną elewację. 

Wieże na 112 metrów tuż przy plaży w Międzyzdrojach

Kontrowersje wzbudza fakt, że dotąd w Międzyzdrojach nie było tak wysokich budynków. Poza tym budynek stanie w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego i tuż przy samej plaży. Cytowany w komunikacie firmy inwestor nie odnosi się wprost do tych obaw. 

“Zainteresowanie i rozgłos, jaki stał się naszym udziałem, zanim jeszcze na dobre ruszyliśmy z budową, bardzo nas cieszy. Zdajemy sobie sprawę, że to pierwszy tak prestiżowy projekt w Międzyzdrojach, ale potencjał tego miejsca i oczekiwania rynku są ogromne, jestem przekonany, że nasza inwestycja da impuls do dynamicznego rozwoju kurortu” - mówi Lesław Siemaszko. 

Co na to władze kurortu? Aleksandra O’Donnel z biuro burmistrza gminy Międzyzdroje wyjaśnia, że prace planistyczne dotyczące zagospodarowania tej części promenady rozpoczęły się w 2008 roku i trwały 3 lata.

“Pragniemy podkreślić, że burmistrz Mateusz Bobek nie jest zwolennikiem realizacji tego typu zabudowy i budowa obiektu jest konsekwencją podjętych wcześniej decyzji, na które burmistrz obecnie nie ma żadnego wpływu” - napisała Aleksandra O’Donnel w oświadczeniu opublikowanym w serwisie Miedzyzdroje.tv. 

Jak dodała, opinie prawne  jednoznacznie wskazują, że jakikolwiek zmiany na tym etapie, “mogłyby skutkować znacznymi roszczeniami finansowymi wobec gminy”. 

“Obecnie decyzja o pozwoleniu na budowę wydana przez Starostę Kamieńskiego, jest prawomocna i ostateczna. Niemniej jednak w sprawie rozpoczęcia budowy tego obiektu toczy się postępowanie w Sądzie Administracyjnym z powództwa właścicieli obiektów znajdujących się w najbliższym otoczeniu” - podkreśla przedstawicielka biura burmistrza Międzyzdrojów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy rzuciłbyś pracę, gdybyś miał miliardy dolarów?
Zui wróciła z mocnym uderzeniem! Fragment teledysku tylko na ESKA.pl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE