Zbyt wysoki podatek lub za niski zwrot?

2022-06-06 15:39
Jeden procent podatku
Autor: jarmoluk/CC0/pixabay.com

Można się odwołać!

Mieszkańcy Szczecina, którzy nie zgadzają się z wynikiem rozliczenia podatkowego za poprzedni rok, mogą postarać się o ponowne rozpatrzenie swojej sprawy.

- W serwisie e-Urząd Skarbowy udostępniliśmy podatnikom kolejną nową usługę. Tym razem jest to wniosek o stwierdzenie nadpłaty. Może go złożyć podatnik, u którego wystąpiła nadpłata podatku bądź też kwestionuje zasadność lub wysokość pobranego podatku. - mówi Małgorzata Brzoza, rzeczniczka szczecińskiej Izby Skarbowej.

Wniosek można złożyć przez internet, a sposobów na to jest kilka:

- E-Urząd Skarbowy dostępny jest wyłącznie na stronie podatki.gov.pl, aby skorzystać z możliwości złożenia pisma czy też przeglądania złożonych dokumentów, konieczne jest zalogowanie się do usługi. W logowaniu można wykorzystać profil zaufany, e-dowód, bankowość elektroniczną czy aplikację mObywatel. - dodaje Małgorzata Brzoza.

Wniosek może za nas złożyć także osoba, której udzieliliśmy pełnomocnictwa.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE