Międzyzdroje

Wilk Kamyk schwytany! Zwierzak nie pozostanie dłużej na wolności

2023-10-05 15:31

Od kilku tygodni w lokalnych mediach było głośno o wilku Kamyku. Zwierzę o 3 łapkach uciekło ze swojej woliery w Wolińskim Parku Narodowym i zaczęło pojawiać się... w centrum Międzyzdrojów! W ostatnim czasie wilk miał jednak pokąsać kilku turystów. Teraz, po kilku miesiącach na wolności, w końcu został złapany.

Wilk Kamyk złapany - co stanie się ze zwierzakiem?

Jak podają lokalne media, Wilk Kamyk został złapany w poniedziałek, 3 października, późnym wieczorem w Międzyzdrojach. Zwierzak od kilku miesięcy pojawiał się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, kilka razy "zaglądając" do centrum Międzyzdrojów. Głośno o wilku zrobiło się po tym, kiedy kilku nierozważnych turystów zostało pokąsanych, kiedy próbowali się do niego zbliżyć: 

Pomimo jego licznych kontaktów z człowiekiem, to wciąż dzikie zwierzę, duży drapieżnik z rodziny psowatych, którego zachowanie może być nieprzewidywalne w kontakcie z ludźmi - ostrzegał Woliński Park Narodowy 

Teraz wilk prawdopodobnie trafi do woliery, z której uciekł kilka miesięcy temu. Niestety ze względu na swoją niepełnosprawność (wilk nie ma jednej łapy), Kamyk nie jest w stanie żyć samodzielnie na wolności. Więcej o wilku pisaliśmy tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE