Wielka nawałnica w Szczecinie! Ulice pod wodą, ruch sparaliżowany [ZDJECIA / WIDEO]

2022-07-01 18:22
Szczecin pod wodą po wielkiej ulewie
Autor: PAP/MARCIN BIELECKI Szczecin pod wodą po wielkiej ulewie

W piątek, 1 lipca Szczecin nawiedziła gigantyczna nawałnica. Przez urwanie chmury miasto zostało dosłownie zalane w kilka minut. Woda paraliżuje ruch na wielu ulicach stolicy Pomorza Zachodniego. Więcej informacji, a także zdjęcia i filmy znajdziecie w naszym artykule.

Po południu w piątek, 1 lipca, nad Szczecinem przetoczyła się nawałnica. Przed oberwaniem chmury w mieście panował upał - termometry w wielu miejscach pokazywały grubo powyżej 30 stopni Celsjusza. Wielki deszcz nadszedł nagle - mówi się o ścianie wody, która spadła z nieba. W zaledwie kilka minut wiele ulic zostało zalanych, a temperatura obniżyła się do około 20 stopni. Poruszanie się po mieście jest praktycznie niemożliwe, gdyż studzienki kanalizacyjne nie są w stanie przyjąć ogromnych ilości wody. O tym, jak wielka była dzisiejsza ulewa w Szczecinie świadczą zamieszczane w sieci nagrania oraz zdjęcia. Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Najnowsze rozwiązania chirurgiczne technologii 3D w chirurgii leczenia wad refrakcji oka

Ulewa sparaliżowała Szczecin

W sieci zamieszczono zdjęcia i nagrania z wielu rejonów szczecina. Na wszystkich widać skutki nawałnicy. To nieprzejezdne ulice i połamane konary drzew. Kierowcy powinni uważać między innymi na ulicach Mieszka I, Niemcewicza i Batalionów Chłopskich. Z kolei przy szczecińskim ZUS woda zalała parking podziemny. Możliwe, że niektóre stojące tam auta zostały uszkodzone.

Na ul. Derdowskiego woda uszkodziła szamochód:

Woda wdzierała się też do pojazdów transportu miejskiego:

Na miejscu była też nasza reporterka. Zobaczcie zdjęcia, które przesłała nam ze Szczecina po nawałnicy:

Usuwanie skutków nawałnicy

Na Pomorzu Zachodnim najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: gryfińskim (33), myśliborskim (12), polickim (10) oraz w Szczecinie (24). W tym ostatnim służby zmierzyły się też z usuwaniem skutków wielkiej burzy. Rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Hanna Pieczyńska tuż po nawałnicy powiedziała: Tramwaje stoją na ulicy Firlika, przy torze kolarskim oraz w lesie arkońskim. Na ulicach leżą powalone wygrodzenia oraz konary drzew, przejazd jest utrudniony lub niemożliwy. [...] Służby będą na bieżąco usuwać skutki nawałnicy, a dyspozytorzy nadzoru ruchu robią wszystko, żeby kursowała komunikacja zastępcza i liniowe autobusy, i tramwaje w możliwym zakresie.

Ostrzeżenia IMGW - burze w całej Polsce

W piątek rano IMGW informowało o zagrożeniach pogodowych dla całej Polski. Przewidywano upały i gwałtowne burze, którym towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu. Więcej informacji na temat sytuacji pogodowej znajdziecie w tym artykule.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE