Szczecin to TEŻ! moje miasto

i

Autor: Krzysztof Dolinny

W Szczecinie jest miejsce dla każdego​

2023-03-10 15:11

Już 21 marca w Domu Kultury XIII Muz swoją premierę będzie miała wystawa "Szczecin to TEŻ! moje miasto". Główną rolę na zdjęciach pełnią osoby niepełnosprawne, w tym z zespołem Downa. Data 21.03 nie jest przypadkowa. Właśnie wtedy obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Nazwa "Szczecin to TEŻ! moje miasto" mówi wszystko!

- Osoby z niepełnosprawnościami w społeczeństwie nie są widoczne. Społeczeństwo często nie zdaje sobie sprawy, z tego, że takie osoby, tak samo, jak my funkcjonują w mieście, korzystają z jego atrakcji. - wyjaśnia Angelika Muchowska rzecznik szczecińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

"Praca z moimi modelami była niezwykle pouczająca"

- Nie powinniśmy nikogo piętnować tylko dlatego, że ma jakąś przypadłość. Tak naprawdę niczym się nie różnimy. Przypomniało mi to, że wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy rzeczy, które pchają nas do szczęścia lub do smutku. - mówi Krzysztof Dolinny, autor zdjęć.

Wystawę będziecie mogli oglądać do 23 kwietnia. Klikajcie w link do wydarzenia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE