Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany

i

Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany

W sieci nie jesteśmy bezkarni. Przekonał się o tym 40-latek, który NĘKAŁ sześć osób

2021-03-17 9:58

Akt oskarżenia wobec mężczyzny, który miał nękać sześć osób, m.in. wysyłając im w wiadomościach groźby śmierci skierowano do Sądu Rejonowego w Goleniowie (Zachodniopomorskie) – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. 40-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Mężczyzna podejrzany jest m.in. o uporczywe nękanie. Według śledczych wysyłał sześciu osobom SMS-y i wiadomości w komunikatorze Messenger, w których ubliżał im i groził m.in. śmiercią.

"W tym celu podejrzany wielokrotnie tworzył nowe konta na portalach społecznościowych, podszywając się pod inne osoby. Nadto wielokrotnie dzwonił do pokrzywdzonych, także w porach nocnych, kierując pod ich adresem słowa wulgarne, grożąc pozbawieniem życia i zdrowia" – poinformowała szczecińska prokuratura.

Mężczyzna miał także śledzić trzy osoby i grozić im zniszczeniem ich mienia. 40-latek został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Nie był wcześniej karany sądownie. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy spotkałeś się w swoim życiu ze stalkingiem?
Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE