Trzeci stopień zagrożenia powodziowego na Odrze! IMGW ostrzega przed podtopieniami

2021-02-17 10:04
Akcja lodołamania potrwa jeszcze przynajmniej tydzień
Autor: PAP/Marcin Bielecki Akcja lodołamania potrwa jeszcze przynajmniej tydzień

Dodatnie temperatury i opady deszczu to obecnie największe zmartwienie mieszkańców nadodrzańskich terenów w województwie zachodniopomorskim. W kilku miejscach poziom wody już jest bardzo wysoki, a według prognoz jeszcze się podniesie. Według zapowiedzi akcja lodołamania potrwa jeszcze przynajmniej tydzień.

Najtrudniejsza sytuacja jest w dwóch miejscowościach powiatu gryfińskiego, gdzie stan alarmowy Odry został przekroczony o kilkadziesiąt centymetrów. Jednak o ile w Bielinku mówi się o stabilnej sytuacji, o tyle w Gozdowicach poziom wody rośnie. 

Sytuacji nie poprawią zapowiadane opady deszczu w Szczecinie i regionie, które przyspieszą topnienie lodu. Ostrzeżenie 1. stopnia wydano dla 11 powiatów, w tym Szczecina, czy powiatu stargardzkiego. Przepływ kry na Odrze mają udrażniać lodołamacze, które dziś znów działają. W środę do akcji włączyły się niemieckie jednostki. 

Sonda
Czy jesteś ubezpieczony na życie?
Lodołamacze na Odrze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE