OSP Smolęcin

i

Autor: OSP Smolęcin

straż pożarna

Tragiczna sytuacja finansowa OSP w Smolęcinie. Strażacy potrzebują waszej pomocy!

2024-04-18 9:13

Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest praca strażaków w Ochotniczej Straży Pożarnej. Niestety utrzymanie takiej jednostki jest kosztowne, a dofinansowania z budżetu gminy bywają niewystarczające. W takiej sytuacji znalazła się OSP w Smolęcinie, która nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać.

Problemy OSP w Smolęcinie 

O problemach finansowych OSP poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych. Jak się okazuje, po odliczeniu kosztów prądu, na działalność jednostki pozostało... 2 tysiące złotych. Taka kwota nie pozwoli na utrzymanie etatów oraz opłacenie innych koniecznych wydatków: 

Do zapłacenia jest rachunek za prąd z 2023 roku na kwotę 23.045,43zł po rozliczeniu pierwszego kwartału do dyspozycji OSP Smolęcin pozostaję z umowy z Gminą Kołbaskowo 25.363,82 zł. Jak łatwo policzyć po opłaceniu prądu do końca roku 2024 pozostanie nam kwota 2318,39zł. Za takie środki nie jesteśmy w stanie utrzymać gotowości. Nie mamy za co utrzymać etatu kierowcy - umowa dla kierowcy wynika jednoznacznie z umowy zawartej z Gminą - czytamy na Facebooku OSP Smolęcin

Niestety ta sytuacja finansowa zmusiła strażaków do zawieszenia pracy:

W dniu dzisiejszym OSP Smolęcin wycofała się z podziału bojowego. Na chwilę obecną - do odwołania - czytamy 

Ruszyła zbiórka na strażaków 

Jeśli chcecie wesprzeć strażaków z OSP w Smolęcinie to właśnie ruszyła zbiórka mająca na celu opłacenie wszystkich koniecznych faktur i przywrócenie jednostki do pracy:

OSP Smolęcin to stowarzyszenie ludzi pełnych pasji. Ratujemy, edukujemy, integrujemy lokalną społeczność.Teraz sami potrzebujemy pomocy. Roczny budżet to 30 tyś zł - rachunek za prąd za 2023 rok - 23 tyś zł nie poradzimy sobie sami.. prosimy o wsparcie - czytamy na stronie zbiórki 

Stronę zbiórki znajdziecie pod tym linkiem

Wandalizm zamiast street artu. Smutny obrazek na szczecińskim Łęknie

Zobacz także: Tak wygląda szkolenie psów policyjnych w Szczecinie!