Sklep

i

Autor: Pixabay

To może oznaczać koniec "fikcyjnych promocji"

2023-01-03 13:44

Jeszcze w zeszłym roku klienci robiąc zakupy widzieli dwie kwoty. Pierwszą podstawową oraz druga promocyjną. Teraz pojawiła się trzecia cena, która ma być tą najniższą nałożoną przez sprzedającego w ciągu ostatnich 30 dni. To w związku z nową dyrektywą unijną, która weszła do polskiego prawa od nowego roku.

Wszystko w związku z nową dyrektywą unijną, która weszła do polskiego prawa od nowego roku. Taki zabieg ma zwalczyć zjawisko tzw. "fikcyjnych promocji":

- Częstą praktyką było podnoszenie ceny bezpośrednio przed promocją, po to, żeby potem pokazać, w jaki sposób ona spada w danej chwili. Teraz ma być to o tyle ukrócone, że sprzedawca będzie miał obowiązek podania oprócz ceny bieżącej, promocyjnej i tej ceny, która wcześniej obowiązywała, także cenę, która była najniższa na dany towar w przeciągu ostatnich 30 dni. Przedsiębiorca będzie musiał brać pod uwagę to, jaka była najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca i zaprezentować ją kupującemu, by ten mógł dokonać świadomego wyboru. - tłumaczy Łukasz Peryt, zastępca Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie.

To nie jedyna zmiany w tym roku. W związku z nowym prawem, z sieci powinny zniknąć fikcyjne opinie pod produktami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE