Światłowodowy miecz świetlny

i

Autor: GooKingSword/PD/pixabay.com Światłowodowy miecz świetlny

To będzie gratka dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen!

2022-11-23 11:55

Już jutro centrum Szczecina rozbłyśnie wieloma kolorami. To za sprawą pojedynku na miecze świetlne. Ósma edycja akcji odbędzie się podobnie jak w ubiegłych latach na placu Pawła Adamowicza.

Pokaz swoich umiejętności zaprezentują między innymi Spiderman, Batman czy Kobieta Kot - czyli Liga Superbohaterów, która na co dzień niesie uśmiech dzieciom przebywającym w szpitalach. Nie zabraknie oczywiście akcentów związanych z uniwersum popularnych "Gwiezdnych Wojen".

- Rycerze Jedi robią taki trening, szkolenie dla dzieciaków. Dostawałem informacje zwrotne, że rodzice jak jechali autobusami na te pojedynki, to autobusy były pełne mieczy świetlnych. To jest po prostu niesamowite. Te dzieciaki często gdzieś tam chowają te miecze na jakiś czas. Przez kilka miesięcy leżą gdzieś pochowane po szafach i jest jeden dzień w roku, gdzie z naszą Fundacją Ligi Superbohaterów można się legalnie potłuc. W samym centrum miasta będzie można spotkać postaci z Gwiezdnych Wojen i nie tylko będzie to fajne wydarzenie dla chłopaków, bo pojawią się także księżniczki. Spodziewajcie się też niespodziewanego - tłumaczy Tomasz Gierwiatowski z Fundacji Ligii Superbohaterów.

Start pojedynku o godzinie 17:00. Na miejscu wolontariusze będą zbierali środki do puszek na działalność fundacji.