To będą największe zakłady przemysłowe w tej części Europy. Grupa Azoty kończy swoją flagową inwestycję w Policach

2023-03-09 11:15

Nowa fabryka Grupy Azoty znajduje się na finiszu prac. Flagowa inwestycja "Polimery Police" będzie odpowiedzialna za produkcję tworzywa pod marką handlową Gryfilen, o niskiej zawartości substancji lotnych. Będą to największe zakłady przemysłowe produkujące propylen i polipropylen w tej części Europy.

Fabryka Grupy Azoty w Policach na finiszu prac

Jak informuje Grupa Azoty, zakłady przemysłowe "Polimer Police" są gotowe już 99,01% i znajdują się na ostatnim odcinku prac. W nowej fabryce produkowane będą tworzywa pod marką handlową Gryfilen, o bardzo niskiej ilości substancji lotnych:

- Zapewnią bardzo niskie przekazywanie smaków i zapachów, a to cecha szczególnie istotna w zastosowaniach w przemyśle spożywczym - podaje Grupa Azoty 

Pod koniec ubiegłego roku do gazoportu w Policach dotarł pierwszy transport propanu. Jednocześnie trwały prace nad rejestracją propanu i propylenu zgodnie z rozporządzeniem REACH:

Zarówno zrealizowana ostatnio dostawa propanu oraz wszystkie uzyskane decyzje administracyjne i procesy rejestracyjne potwierdzają, że nowa fabryka polimerów Grupy Azoty w Policach wkrótce rozpocznie produkcję. Całościowy postęp prac w budowie wynosi już ponad 99%, a rozładunek propanu do zbiorników w naszym nowym gazoporcie traktujemy jak symboliczny początek finiszu czteroletniej budowy nowego kompleksu chemicznego na Pomorzu Zachodnim - mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Polimery Police - co wiemy o projekcie?

Projekt "Polimery Police" kosztował w całości 1,8 miliarda dolarów. W jego skład wejdzie budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego, w którym produkowane będą propylen oraz polipropylen, wykorzystywane m.in. w przemyśle spożywczym:

Ze względu na unikalne właściwości produktu i zróżnicowany asortyment, nowy produkt Gryfilen® znajdzie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in.: w produkcji opakowań i towarów konsumpcyjnych (folie spożywcze, opakowania sztywne, pojemniki na żywność), artykułach gospodarstwa domowego, budownictwie (rury, włókna) czy przemyśle motoryzacyjnym i farmaceutycznym - informuje Grupa Azoty 

Fabryka w Policach robi wrażenie! Zobaczcie zdjęcia!

W sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające fabrykę Grupy Azoty po zmroku. Trzeba przyznać, że obszar robi duże wrażenie! O inwestycji poinformował na swoim Facebooku m.im. poseł Leszek Dobrzyński:

- Polimery Police - coraz bliżej do pełnego rozruchu produkcji i oficjalnego otwarcia. Ultranowoczesna inwestycja o wartości około 7 miliardów złotych. Inwestycja jakiej nie było na Pomorzu Zachodnim od kilkudziesięciu lat! - napisał poseł Dobrzyński

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE