Tłusty Czwartek na Prawobrzeżu. Jak wyglądały kolejki po pączki?

2023-02-16 11:40

16 lutego nie mogło zabraknąć nas przy cukierniach na Prawobrzeżu. W Tłusty Czwartek tłumy ustawiły się w kolejkach, aby skosztować przepysznych pączków. Jak wyglądały kolejki w 2023 roku? Czy więcej osób kupiło pączki, aniżeli rok temu? Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Tłusty Czwartek na Prawobrzeżu 

16 lutego, w Tłusty Czwartek, odwiedziliśmy cukiernie w Centrum Handlowym Helios na Os. Słonecznym. Co roku tysiące Szczecinian z Prawobrzeża pojawia się tam, aby skosztować świeżych pączków. 

- Kupuję 20 pączków dla całej rodziny. Nasze ulubione to te z nadzieniem toffie - powiedziała nam jedna z pań stojących w koleje po pączki 

Pracownicy szczecińskich cukierni wstali dzisiaj wcześnie rano, aby przygotować pączki na Tłusty Czwartek. Oczywiście nie zabrakło klientów: 

- Pączków jest ogromna ilość. Nie jestem w stanie zliczyć ile ich już sprzedaliśmy. Niedługo przyjedzie dostawa z kolejnymi setkami pączków. Klientów jest bardzo dużo - powiedziała nam sprzedawczyni jednej z cukierni w szczecińskim Dąbiu 

Ceny pączków na Prawobrzeżu 

Niestety ceny pączków wzrosły w porównaniu z zeszłym rokiem, a w Tłusty Czwartek wiele cukierni zdecydowało się na dodatkowe podniesienie cen. Jeszcze dwa tygodnie temu sprzedawczyni jednej z prawobrzeskich cukierni mówiła nam:

 - W zeszłym roku pączek kosztował 4,20 zł. W tym roku jest to już 4,80. Wszystko drożeje. 

Dzisiaj w tym samym lokalu pączek kosztował już 5 złotych! Nie przeszkadza to jednak klientom w kupowaniu pączków na kilogramy. Czy Wy też staliście w kolejkach?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE