Ceny pączków na Prawobrzeżu. Sprawdzamy najlepsze cukiernie

2023-02-01 15:25

Tłusty czwartek już niebawem, a to oznacza, że należy wybrać cukiernię, w której kupimy najlepsze pączki. Tym razem przyszliśmy z pomocą dla wszystkich mieszkańców Prawobrzeża i sprawdziliśmy, które cukiernie są najlepiej oceniane przez Google, a także jakich cen możemy spodziewać się w tym roku.

Ceny pączków w 2023 roku - ile zapłacimy na Prawobrzeżu Szczecina? 

Galopująca inflacja sprawiła, że ceny artykułów spożywczych w 2023 roku gwałtownie wzrosły. Te niekorzystne zmiany dotyczą niestety także cukiernictwa. Ceny pączków wzrosły o conajmniej 15% w porównaniu z zeszłym rokiem. Ile zapłacimy w poszczególnych sektorach rynku? 

Cukiernie prywatne na Prawobrzeżu 

Najbardziej zachęcamy Was do wspierania lokalnych biznesów w Waszych dzielnicach. My odwiedziliśmy Cukiernię Malek, jedną z najbardziej znanych cukierni na Prawobrzeżu. O cenach pączków w tym roku opowiedziała nam sprzedawczyni w sklepie przy ulicy Emilii Gierczak:

- W zeszłym roku pączek kosztował 4,20 zł. W tym roku jest to już 4,80. Wszystko drożeje

Jak zapewnia sprzedawczyni, w tłusty czwartek nie zabraknie pysznych pączków: 

- Na co dzień czeka na klientów około 20 pączków. W tłusty czwartek będzie ich zdecydowanie więcej, nie będą mieściły się na półce! 

Ceny w cukierniach i piekarniach sieciowych

Jeśli nie mamy obok siebie żadnej lokalnej cukierni, to zawsze możemy zakupić pączki w jednej z cukierni-sieciówek. W popularnym Asprodzie pączki zaczynają się już od 4,70 zł. 

Ceny w supermarketach 

W przypadku wyjątkowego braku czasu, pączki zakupimy również w supermarketach, takich jak Lidl czy Biedronka. Oczywiście będą to najmniej świeże i jakościowe pączki, ale także najtańsze. W Biedronce za pączka zapłacimy już od 1,25 zł. 

Najlepsze pączki na Prawobrzeże - co mówi Google? 

Jeśli szukaliście dobrego pączka po prawej stronie Szczecina, to przychodzimy Wam z pomocą! Które cukiernie i piekarnie warto odwiedzić na Prawobrzeżu według Google?

  • Cukiernia Malek - Rydla 91A - 4,3 gwiazdki 
  • Piekarnia MAXAN - Andrzeja Struga 18 - 4 gwiazdki 
  • Piekarnia Marek Kozłowski - Kostki Napierskiego 25 - 4,2 gwiazdki 
  • Cukiernia Mega&Dolce - Kolorowych Domów 5 - 4,3 gwiazdki 
  • Cukiernia Makos - Taborowa 1B - 4 gwiazdki 
  • Stara Pączkarnia - Rydla 51 - 4,2 gwiazdki 
  • Mąka i woda - Jasna 5 - 4,8 gwiazdki 
  • Dobre Słodko - Młodzieży Polskiej 26B - 5 gwiazdek 
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE