TŁUMY na bulwarach w Szczecinie. Policja wystawiła mnóstwo MANDATÓW! [GALERIA]

2021-04-01 9:28

Ten widok może budzić niepokój: na bulwarach nad Odrą w Szczecinie tłumy ludzi bez maseczek i bez zachowania bezpiecznego dystansu. Słoneczna i ciepła pogoda w skłoniła wielu mieszkańców do spacerów, ale wielu zapomniało o panującej pandemii koronawirusa. Policja przypominała o obowiązujących obostrzeniach, wystawiając mandaty.

Tylko we wtorek policjanci interweniowali kilkadziesiąt razy na nadodrzańskich bulwarach. Wszystkie interwencje skończyły się mandatami. Dotyczyły m.in. nieprzestrzegania obostrzeń epidemicznych. Na całych bulwarach obowiązuje obecnie zakaz spożywania alkoholu i część mandatów dotyczyła nieprzestrzegania zakazu. Policjanci złapali też osobę, która nie stawił się do odbycia kary. 

Co grozi za nieprzestrzeganie obostrzeń?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda osoba naruszająca wprowadzone obostrzenia może zostać ukarana przez policjanta mandatem karnym w wysokości do 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu przeciwko takiej osobie skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Policjant może także powiadomić inspektora sanitarnego - kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł

Od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia. Poza dotychczasowymi wprowadzono zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, artykułami do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m kw., a także zakaz działalności salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu.

Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Zamknięto przedszkola i żłobki. Ich dyrektorzy mają jednak obowiązek zorganizować zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dla dzieci m.in. pracowników medycznych, pomocy społecznej, służb porządkowych i oświaty.

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa?
Eska XD #019 - życie jak w serialu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE