Szpital wojskowy w Szczecinie nie jest już covidowy i normalnie przyjmuje pacjentów

2021-02-24 11:58
Od października szpital wojskowy przyjął ok. 660 pacjentów zainfekowanych koronawirusem
Autor: Google Street View Od października szpital wojskowy przyjął ok. 660 pacjentów zainfekowanych koronawirusem

Szpital wojskowy z przychodnią przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie przestał już być placówką covidową. Taką decyzję podjął wojewoda. Działa izba przyjęć, oddziały i laboratoria oraz odbywają się planowe zabiegi.

Szpital nie jest nastawiony na leczenie chorych zarażonych koronawirusem. Od kilku dni normalnie przyjmuje pacjentów. Wszystkie oddziały i pomieszczenia szpitalne były dezynfekowane i dekontaminowane. Każdy z pacjentów, który trafia do szpitala, poddawany jest testom na obecność koronawirusa. Wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin. 

Od października, kiedy szpital wojskowy stał się placówką covidową, przyjął ok. 660 pacjentów zainfekowanych koronawirusem.

W przychodni przy szpitalu działa punkt szczepień, w którym obecnie szczepieni są seniorzy oraz nauczyciele szczecińskich szkół, przedszkoli i żłobków. Do końca tygodnia zaszczepionych będzie tu już ok. 300 nauczycieli. 

Poprawiona elewacja budynku przy Placu Zgody w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE