Świąteczny tramwaj

i

Autor: archiwum se.pl Taki świąteczny tramwaj jeździ ulicami Szczecina. Ma 63 lat i świetną atmosferę wewnątrz. Piękne piosenki i świąteczny wystrój wręcz zapierają dech w piersiach.

Szczeciński Świąteczny Tramwaj ostatni raz w tym roku, niestety wciąż bez pasażerów

2020-12-18 13:52

Świąteczny tramwaj, który od początku grudnia, przemierzał szczecińskie torowiska, w 20 grudnia zrobi to po raz ostatni.

Z powodu obostrzeń, Mikołaja, bo tak nazywany jest pojazd, będzie można podziwić jedynie z zewnątrz. Jak mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego:

Historyczny wagon to coroczny, szczeciński zwiastun zbliżających się Świąt, jednak w tym roku nie zabierze pasażerów. Zainteresowanie za każdym razem jest tak duże, że ciężko o kilka centymetrów dystansu pomiędzy osobami podróżującymi „Perełką”, nie mówiąc już o wymaganym w tym czasie dystansie społecznym.

Tramwaj swój kurs rozpocznie z ulicy Potulickiej, przejedzie przez place Kościuszki, Grunwaldzki i Rodła, obok Filharmonii i wróci przez Bramę Portową na pętle przy ulicy Potulickiej. Wyruszy on na szczecińskie tory o godzinie 16.

Mikołajkowy tramwaj na ulicach Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE