gorzów piłka ręczna

i

Autor: oknonawagrowiec.pl zdjęcie ilustracyjne

Szczeciński sport nie powinien ucierpieć na kryzysie gospodarczym

2022-10-18 15:22

W ostatnim czasie regularnie otrzymujemy wieści o kolejnych cięciach budżetowych w szczecińskim magistracie. Odwołany miejski sylwester, mocno ograniczone iluminacje bożonarodzeniowe, obniżona temperatura w miejskich budynkach - to tylko niektóre sposoby na oszczędzanie. Obniżanie kosztów ma jednak ominąć sport.

Jak deklaruje dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta w Szczecinie  - Krzysztof Kupis - oszczędności mają omijać zwłaszcza aktywne dzieci i młodzież. 

Wydział sportu dostrzega ogromną rolę w rozwoju dzieciaków i młodzieży i dlatego chcemy i będziemy robili wszystko, żeby utrzymać obecny poziom finansowania i pomimo trudnych czasów, postaramy się rozwijać tę sferę. 

W obecnej sytuacji uniknięcie jakichkolwiek ograniczeń w wydatkach jest jednak niemożliwe.

Staramy się robić te cięcia tak kosmetycznie i na razie udaje nam się, że nie dotykają one tej najważniejszej dla mnie części, a więc konkursów finansowania klubów. Jeżeli już cięcia się pojawiają to dotykają poszczególnych wydarzeń i imprez - utrzymujemy je w nieco okrojonej formule. Na razie jednak udaje nam się pływać po wierzchu i wspierać kluby. Oby tak zostało - dodaje Kupis.

Dodajmy, że do 31 grudnia do szczecińskiego magistratu można składać wnioski o stypendia sportowe na przyszły rok.