Szczecińscy seniorzy powinni być ostrożni, a ich bliscy czujni

2022-10-07 14:19
Pieniądze do wydania
Autor: pixabay.com

Tylko w ciągu dwóch dni od najstarszych mieszkańców Szczecina wyłudzono niemal 100 tysięcy złotych.

Oszuści działają w schemacie, który niestety jest skuteczny od lat. Ostatnie kradzieże przeprowadzono metodą "na wnuczka" i na "pracownika ZUS". Oszuści przede wszystkim grają na emocjach ludzi starszych i wykorzystują ich łatwowierność:

- Dzwonią do seniorów i przedstawiają legendę według, której członek rodziny spowodował tragiczny w skutkach wypadek samochodowy i aby uniknąć konsekwencji senior ma wpłacić ogromną kwotę pieniędzy, po które przyjdzie ktoś z policji. Bezradni seniorzy postawieni w sytuacji konieczności podjęcia decyzji tu i teraz, niestety ulegają oszustom. Ostrzeżmy swoich bliskich i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci przede wszystkim nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy danych konta osobistego. - mówi sierż. szt. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Policja apeluje, aby ostrzegać swoich bliskich przed oszustami i metodami ich działania, a w razie próby wyłudzenia od razu informować służby.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE