Szczecinianie niechętnie wymieniają kopciuchy

2021-11-26 11:00
komin
Autor: BARBARA808/Pixabay.com

Poznaliśmy najnowsze dane rankingu rządowego programu "Czyste Powietrze". W jego ramach możemy starać się o dofinansowanie do wymiany starych pieców oraz termomodernizację domów jednorodzinnych. Jak w zestawieniu wypada Szczecin?

Zacząć należy od tego, że miejsce w rankingu zależy od liczby złożonych wniosków na 1000 mieszkańców. Jak pokazują statystyki z III kwartału tego roku, Szczecin na prawie 2477 gmin z całej Polski zajął 2347 miejsce, co plasuje nasze miasto na 103. pozycji od końca. 

W ostatnich miesiącach mieszkańcy naszego miasta złożyli łącznie 33 wnioski do programu "Czyste Powietrze". Najchętniej piece wymieniają z kolei mieszkańcy Województwa Śląskiego. Pierwsze 17 miejsc rankingu zajęły miasta z tego regionu. Najmniej ochoczo kopciuchów, przy pomocy rządowych dofinansowań, pozbywają się mieszkańcy Świnoujścia. W III kwartale tego roku, nie złożono tam ani jednego wniosku.

Od początku roku o dotacje z programu "Czyste Powietrze" starało się łącznie 127 mieszkańców Szczecina. Warto pamiętać jednak, że szczecińskie kopciuchy wymieniane są również w r ramach miejskiego programu "Zefirek".

Wyrzucał popiół z kominka, spalił las
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE