Opowieść wigilijna Szczecin

i

Autor: Fundacja Balet Szczecin

Nie ma bardziej świątecznej historii niż ta. "Opowieść wigilijna" ponownie do zobaczenia w Szczecinie

2021-11-25 12:14

5 i 6 grudnia na ​deskach Teatru Polskiego w Szczecinie - Scena na Łasztowni, będziemy mogli zobaczyć Opowieść Wigilijną w niesamowitej obsadzie. Po pierwsze na scenie pojawi się Mateusz Damięcki w roli kultowego Scrooge'a, po drugie będzie mu towarzyszyć kilkudziesięciu artystów szczecińskiego baletu.

„Opowieść wigilijna” to jedno z najbardziej popularnych opowiadań Charlesa Dickensa. Mówi o przemianie, jaka dokonuje w sercu głównego bohatera Ebenezera Scrooge’a pod wpływem Świąt Bożego Narodzenia. W noc wigilijną ukazuje mu się duch zmarłego partnera w interesach, cierpiący za grzechy, które popełnił za życia. Scrooge, pod wpływem rozmowy z nim, ze zgorzkniałego i antypatycznego materialisty, skąpca i odludka staje się człowiekiem przyjaznym i czyniącym dobro.

-Warto zobaczyć te małe gwiazdy na scenie, ale także tę dużą gwiazdę, którą możemy nadal możemy oglądać na srebrnym ekranie w Furiozie. Cały spektakl jest przygotowany zarówno dla młodszych jak i starszych. Zobaczymy przepiękne kolorowe kostiumy i zapierającą dech w piersiach scenografię, będzie po prostu bajecznie - mówi Maria Andrzejewska, prezes Fundacji Balet w Szczecinie.

Opowieść Wigilijną będzie można zobaczyć w Teatrze Polskim - Scena na Łasztowni 5 i 6 grudnia.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Rolnicy. Podlasie. Cała prawda o Andrzeju z Plutycz