Szczecin ma być jeszcze bardziej zielony. Wkrótce też ruszy odmienione kąpielisko

2021-01-13 15:32
Kąpielisko w Dąbiu przechodzi gruntowne zmiany
Autor: materiały prasowe UM

Zależy nam na utrzymaniu pozycji Szczecina jako najbardziej zielonego miasta w Polsce - mówi Radiu Eska Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych. Co się zmieni w miejskiej zieleni w 2021 roku?

Szczecin uchodzi za miasto pełne zieleni. Andrzej Kus podkreśla, że w 2021 roku ZUK planuje wiele działań, które pozwolą jeszcze zwiększyć ilość zieleni w miejskiej przestrzeni. 

- Zależy nam na utrzymaniu pozycji Szczecina jako najbardziej zielonego miasta w Polsce. Będziemy chcieli w tym roku sadzić dużo drzew i roślin, aby przybywało ich w mieście i mieszkańcy zauważyli, że Szczecin jest zielony. Postaramy się, aby tej zieleni było jeszcze więcej - podkreśla rzecznik. 

Kąpielisko w Dąbiu zmienia oblicze. Kiedy otwarcie?

Mimo opóźnień spowodowanych przez pandemię zmodernizowane kąpielisko w Dąbiu ma być gotowe na czerwiec. To jedna z głównych, ale nie jedyna inwestycja realizowana przez ZUK.

- Chcemy dokończyć trwające inwestycje, czyli m.in. kąpielisko w Dąbiu. W ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie też kolejny plac zabaw przy Stawie Brodowskim. Teren jest już ogrodzony, stoją też niektóre urządzenia - mówi Kus. 

Koszt budowy kąpieliska w Dąbiu wyniesie ok. 10 mln zł. Na jego terenie znajdzie się m.in. duża piramida linowa, siłownia pod chmurką, parking dla rowerów, nowy budynek administracyjno-socjalny i nowe kasy, stoły piknikowe, altany, ławki oraz kosze na śmieci. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. U czy Ó? Wskaż poprawną pisownię. Dasz radę? 8/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną pisownię:
ESKA XD #013
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE