tolerancja

i

Autor: succa/pixabay.com

Szczecin będzie nie tylko stolicą Pomorza Zachodniego, ale także stolicą tolerancji

2020-11-10 13:58

To dzięki programowi "Szczecin - miasto wolne od dyskryminacji", który już wkrótce ma zostać poddany pod głosowanie podczas sesji rady miasta. Chcemy, aby każdy czuł się w Szczecinie, jak w domu - mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina.

- Wzięliśmy pod uwagę różnego rodzaju kryteria ze względu, na które z dyskryminacją można mieć do czynienia. Chodzi o płeć, wiek, niepełnosprawność, kwestia rasy, narodowości, pochodzenia etnicznego, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, religii, wyznania czy światopoglądu.

Władze Szczecina będą podejmowały wszelkie działania, które mają łączyć, a nie dzielić mieszkańców.

- Nie chcemy wchodzić w kwestie sporów ideologicznych. Szanujemy prawo do posiadania własnego światopoglądu i do jego manifestowania. Naszą rolą jest działanie nakierowane na człowieka i jego potrzeby. Dlatego naszym zadaniem jest podjęcie realnego wsparcia dla konkretnych osób w ich konkretnych sytuacjach - dodaje Wacinkiewicz.

Szczeciński program przeciwdziałania dyskryminacji ma ruszyć na początku przyszłego roku. W jego ramach szczecinianie będą mogli m.in. skorzystać z pomocy psychologa lub prawnika.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?
Szczecińscy motocykliści dla Strajku Kobiet