Setki milionów na żłobki w woj. zachodniopomorskim. Ruszyła nowa odsłona programu Maluch+

2023-01-25 10:00
Nowy program Maluch Plus. Będzie więcej pieniędzy na pomoc rodzicom
Autor: Unsplash Nowy program Maluch Plus. Będzie więcej pieniędzy na pomoc rodzicom

23 stycznia bieżącego roku oficjalnie ogłoszona została dotacja dla żłobków w województwie zachodniopomorskim, przewidziana w ramach rządowego programu Maluch+. Miliardy złotych powędrują do miejsc opieki nad najmłodszymi w całym kraju. O kwocie wygospodarowanej dla woj. zachodniopomorskiego poinformował wojewoda Bogucki.

Program Maluch+ w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim 

23 stycznia w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do zaprezentowania kwoty dotacji dla woj. zachodniopomorskiego, uwzględnionej w ramach nowej odsłony programu Maluch+. Blisko 206 milionów złotych trafi do wszystkich gmin naszego województwa. Plan docelowy zakłada utworzenie do 2029 r. miejsc opieki nad najmłodszymi we wszystkich zachodniopomorskich gminach: 

Finansowe wsparcie dla samorządów jest bardzo korzystne: na utworzenie 1 miejsca opieki gminy otrzymają 35,8 tys. zł, pozostałe podmioty niepubliczne 12,4 tys. zł. Dofinansowanie na utrzymanie nowo utworzonych miejsc opieki, to 837 zł miesięcznie na dziecko przez 3 lata - powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki.

Dzięki specjalnemu algorytmowi, każda gmina uzyska sprawiedliwy podział pieniędzy z całościowej puli. Wnioski można składać do 19 lutego 2023 r., za pomocą formularza internetowego. 

Program Maluch+ w Polsce 

Łączny budżet dla ogólnopolskiego programu Maluch+ wyniesie 5,5 miliardów złotych, co daje szanse na utworzenie nawet 102 tysięcy miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Każdy samorząd będzie mógł ubiegać się o dofinansowanie do blisko 36 tysięcy złotych, rozłożonych na comiesięczne raty w wysokości nawet do 837 złotych. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE